DAJ CYNK

Play wprowadza światłowód do 1 Gb/s

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Play wprowadza światłowód do 1 Gb/s

Play uzupełnia ofertę internetu stacjonarnego i proponuje światłowód z prędkością do 1 Gb/s. Fioletowy operator będzie korzystał w tym celu z łączy udostępnianych przez Fiberhost. Klienci będą mogli także wybrać routery z Wi-Fi 6.

Play rozszerzył swoje usługi o ofertę światłowodu. Jak przekonuje operator, jest to idealne rozwiązanie dla wymagających użytkowników oraz rodzin, w których aktywnie korzysta się z komputerów, smartfonów oraz konsol do zdalnej pracy, nauki czy rozrywki.

Nowa usługa dostępna jest przede wszystkim w województwach wielkopolskim, lubelskim i mazowieckim – nie tylko w dużych miastach, ale i w wielu małych miejscowościach. Jej dostępność pod danym adresem można sprawdzić na stronie play.pl.

Play będzie korzystał do tego celu z sieci światłowodowej udostępnianej przez Fiberhost. Współpraca obejmie wszystkie otwarte sieci firmy budowane w ramach inwestycji własnych oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Zobacz: Orange: blisko 100 stacji bazowych zasilanych przez światłowód Fiberhost

Światłowód od Play – jakie pakiety?

Play proponuje dwa rozwiązania – umowę na 24 miesiące lub na czas nieokreślony. Pierwsza opcja pozwala na połączenie z rabatami za korzystanie z abonamentu głosowego Play czy telewizji PLAY NOW TV, natomiast druga ma być idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą podpisywania umów terminowych.

Usługa oferowana jest w trzech wariantach prędkości:

  • 300 Mb/s od 25 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza;
  • 600 Mb/s od 35 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza;
  • 1 Gb/s od 50 zł miesięcznie + 25 zł opłaty za utrzymanie łącza.

Podana cena obowiązuje przy umowie dla klientów Play na czas określony, zawiera rabaty za korzystanie z abonamentu głosowego Play i telewizji PLAY NOW TV, zgody marketingowe i e-fakturę.

Zobacz: Play: 50 zł za dwie karty SIM i internet stacjonarny w ofercie dla firm

Routery dostępne w Play

Play proponuje też w ofercie routery, między innymi Huawei K562 oraz Tatung WAP7630. Urządzenia obsługują Wi-Fi 6, dzięki czemu pozwalają na podłączenie nawet 64 urządzeń jednocześnie, poprawiają wydajność i stabilność łącza. Umożliwiają także korzystanie z Wi-Fi w dwóch zakresach: 2,4 GHz oraz 5 GHz.

Jak przebiegnie instalacja?

Jak obiecuje Play, instalacja nowego internetu będzie przebiegać błyskawicznie. Profesjonalny technik, w wybranym przez klienta terminie, zainstaluje pod wskazanym adresem modem łączący ze światłowodem. Następnie klient w łatwy sposób może samodzielnie skonfigurować otrzymany na czas trwania umowy nowoczesny router oraz wybrać najbardziej odpowiadające ustawienia sieci bezprzewodowej.

Zobacz: Play: nowa oferta internetu stacjonarnego od 35 złotych
Zobacz: Play na Kartę: przyjdź i odbierz 100 GB

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Play

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu