DAJ CYNK

PayU z płatnościami Apple Pay na polskim rynku. Na pierwszy ogień idą serwisy Siepomaga

08.10.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 2400

Ważne 0

0

PayU oferuje płatności  Apple Pay sklepom i serwisom internetowym w Polsce od końca września br. Pierwszymi miejscami w sieci, gdzie już teraz można zapłacić za pomocą cyfrowego portfela, są serwisy Fundacji Siepomaga – Siepomaga.pl oraz RatujemyZwierzaki.pl.

Apple Pay to kolejne rozwiązanie upraszczające proces zakupowy wprowadzone przez PayU. Jest to cyfrowy portfel, który w prosty i szybki sposób pozwala płacić kartą, bez każdorazowego uzupełniania jej danych. Dane karty są bezpiecznie przechowywane przez firmę Apple.

Aby zapłacić z Apple Pay na telefonie, będąc w sklepie lub serwisie internetowym, wystarczy  wybrać płatność PayU, a następnie kliknąć kafelek ‘Apple Pay’ na stronie z wyborem metod płatności i zatwierdzić transakcję za pomocą touch ID (odcisku palca posiadacza urządzenia).

Wprowadzając Apple Pay do naszej oferty  mieliśmy dwa cele. Z jednej strony chodziło o zapewnienie maksymalnej wygody wszystkim użytkownikom końcowym, którzy mają możliwość skorzystania z całego spektrum szybkich i bezpiecznych metod płatności, z drugiej - dostarczenie najnowocześniejszych płatności mobilnych naszym partnerom. Nie mamy wątpliwości, że płatność Apple Pay zostanie bardzo dobrze przyjęta przez konsumentów w Polsce – mówi Joanna Pieńkowska-Olczak, Poland Country Manager w PayU.

Płatność Apple Pay jest dostępna w ofercie PayU od końca września  i sukcesywnie wdrażają ją kolejne sklepy i serwisy internetowe. Pierwszymi miejscami w sieci, gdzie już można przetestować cyfrowy portfel są serwisy Siepomaga.pl oraz RatujemyZwierzaki.pl.

- Bardzo nas cieszy, że to właśnie na Siepomaga.pl, jako jednym z pierwszych serwisów w Polsce, wdrożyliśmy rozwiązanie Apple Pay. Udostępniamy naszym użytkownikom najnowsze i najbardziej komfortowe rozwiązania płatnicze, a przez to wskazujemy nowe możliwości wspierania potrzebujących. Dzięki takim partnerom, jak PayU, które umożliwiło nam integrację cyfrowego portfela od Apple, jesteśmy jedną z najnowocześniejszych platform crowdfundingowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Kilka dni temu wskaźnik wpłat na Siepomaga przekroczył rekordowe 300 mln zł – mówi Monika Urban, prezes Fundacji Siepomaga.

 

Źródło tekstu: PayU

Przewiń w dół do następnego wpisu