DAJ CYNK

Orange zmienia zasady. Rabat za e-faktury tylko dzięki „Mój Orange”

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Orange zmienia zasady. Rabat za e-faktury tylko dzięki „Mój Orange”

Orange zmienia zasady otrzymywania rabatu za skorzystanie z e-faktury. Będzie go można teraz dostać dzięki regularnemu odwiedzaniu konta „Mój Orange”. Trzeba tam zaglądać co miesiąc, bo inaczej rabat nie zostanie przyznany.

Orange poinformował na swoim blogu, że zmienia zasady otrzymywania rabatu za skorzystanie z e-faktury. Od dzisiaj klienci podpisujący nowe umowy lub je przedłużający – chodzi o Abonament komórkowy, Internet mobilny, Orange Love, Internet domowy/firmowy, Internet Domowy 4G – będą mogli otrzymywać rabat za korzystanie z e-faktury, dzięki regularnemu odwiedzaniu konta "Mój Orange". Co miesiąc w ten sposób zmniejszą wysokość swojego abonamentu – w zależności od oferty – od 4,99 do 5,01 zł.

Zobacz: Rok za darmo. Bonus w Mój Orange i Orange Flex z okazji Open’er Park

Gdzie jest haczyk?

Na czym polega zmiana? Aby otrzymać zniżkę, klient jak dotąd musi wyrazić zgodę na przesyłanie e-faktur i mieć ją cały czas aktywną. Haczykiem jest jednak to, że abonent musi się logować minimum raz w miesiącu na swoje konto „Mój Orange” w aplikacji mobilnej lub poprzez stronę www.orange.pl. Jeżeli nie spełni tego wymogu, rabat nie zostanie przyznany.

O wchodzeniu do „Mój Orange” łatwo zapomnieć, ale klienci będą dostawali przypomnienia o konieczności skorzystania z konta na stronie lub w aplikacji, żeby otrzymać rabat. Operator wyśle także powiadomienia o tym, że w danym miesiącu klienci spełnili już warunki i otrzymają zniżkę na najbliższej fakturze.

Zmiana wydaje się dość kontrowersyjna. Operator chce w ten sposób zachęcić do korzystania z konta „Mój Orange”, a zapewne bardziej chodzi tutaj o mocno od kilku miesięcy promowaną aplikację. Zachęta przez dodatkowe korzyści, jak akcja „Środy z Mój Orange” nie budzi wątpliwości, jednak takie wymuszanie dodatkowych działań trudno uznać za przyjazne dla klienta. Wielu abonentów po prostu o tym zapomni (nawet mimo powiadomień), zwłaszcza osoby starsze lub słabiej obeznane z internetem i aplikacjami. Im Orange wystawi e-fakturę, więc zaoszczędzi na druku i wysyłce, ale korzyść finansową zachowa dla siebie...

Zobacz: Przetestuj telefon Xiaomi, by dostać go na własność. Rusza akcja Orange
Zobacz: Rok korzystania za darmo lub gigabajty. Oto nowa środa z „Mój Orange”

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Pixabay

Źródło tekstu: Blog Orange Polska

Przewiń w dół do następnego wpisu