DAJ CYNK

Orange: zabezpiecz się na wszelki wypadek. Przez dwa miesiące za darmo

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Orange Zabezpiecz PESEL

Klienci Orange, którzy obawiają się o bezpieczeństwo swoich danych, w tym tygodniu mogą za darmo aktywować na dwa miesiące usługę Zabezpiecz PESEL. Dzięki niej przestępcom nie uda się zaciągnąć kredytu na wykradzione dane.

Kwestie bezpieczeństwa danych stały się szczególnie ważne w ostatnich tygodniach, a ponawiające się ataki cyberprzestępców zmuszają nas do zwiększenia poziomu zabezpieczeń

„Zwiększ ochronę PESEL-u – na wszelki wypadek” zachęca pomarańczowy operator w swojej aplikacji Mój Orange. Oferta skierowana jest do klientów abonamentowych. 

Zabezpiecz PESEL

Dzięki usłudze Zabezpiecz PESEL użytkownicy planów Orange i Orange Love będą mogli całkowicie bezpłatnie, przez dwa miesiące korzystać z dodatkowej ochrony swoich danych. Gdy bezpłatny okres się skończy, usługę będzie można kontynuować, wydając na ten cel 9,99 zł miesięcznie. Jeżeli jednak okaże się niepotrzebna, można z niej w każdej chwili zrezygnować, także po rozpoczęciu okresu płatnego. 

Z nowego prezentu Orange można skorzystać w aplikacji Mój Orange, w zakładce Dla Ciebie, w terminie do 1 marca. Oferta tradycyjnie nie jest dostępna dla klientów ofert przedpłaconych.

Zobacz: Orange Polska nie wyklucza wzrostu cen

Zabezpiecz PESEL – co to za usługa?

Zabezpiecz PESEL to usługa, która przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu monitoruje numer PESEL użytkownika i pomaga zwiększyć ochronę danych przed wykorzystaniem ich przez przestępców. Zabezpiecza przed skutkami wyłudzenia danych w celu zaciągnięcia kredytu, pożyczki, zakupu ratalnego lub zakupu usługi. Umożliwia bieżący monitoring, ale pozwala też sprawdzić, czy ktoś nie użył danych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Zabezpiecz PESEL wysyła natychmiastowe powiadomienie SMS w sytuacjach, gdy:

  • ktoś bierze pożyczkę na wyłudzone dane,
  • założy firmę z użyciem numeru PESEL klienta,
  • złoży zapytanie do Krajowego Rejestru Długów,
  • użytkownik zostanie dopisany do KRD.

W razie tego typu problemów operator zapewnia pomoc zespołu specjalnie przeszkolonych profesjonalistów, którzy poinformują, gdzie próbowano posłużyć się danymi i co dalej robić. Użytkownik otrzyma instrukcję postępowania pozwalającą ograniczyć ewentualne skutki wyłudzenia danych.

Korzystając z usługi, można też sprawdzić w KRD wiarygodność finansową firm np. dewelopera czy biura podróży. Jeśli ich sytuacja finansowa jest zagrożona, monitoring wykaże to z wyprzedzeniem. 

Usługa jest świadczone przez Orange Polska wraz z Krajowym Rejestrem Długów.

Zobacz: Orange: za darmo nowe kanały w pomarańczowej telewizji
Zobacz: Orange pomaga samorządom zadbać o portfele i środowisko

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: wł., Orange