DAJ CYNK

Orange poprawia zasięg w górach. Wyjazd na ferie nie musi oznaczać rezygnacji z usług komórkowych

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6179

Orange Polska zwiększył prędkość i pojemność swojej sieci komórkowej na stokach narciarskich, w ich pobliżu oraz w miejscowościach turystycznych popularnych zimą. Klienci sieci otrzymali 10 nowych stacji bazowych, 64 istniejące zostały wyposażone w dodatkowe urządzenia, ustawiono także 4 stacje tymczasowe. 

W czasie Sylwestra i Nowego Roku klienci sieci Orange w Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej przesłali ponad 22 TB danych, co odpowiada około 7 milionom zdjęć. To znacznie więcej niż poza sezonem. W celu zaspokojenia rosnących potrzeb klientów, także podczas ferii, operator pomarańczowej sieci rozbudował stacje bazowe w 34 miejscowościach. Zmiany objęły miejscowości turystyczne, między innymi Rabkę Zdrój, Czarny Dunajec, Bukowinę i Szczawnicę. Równocześnie rozstawiono tymczasowe mobilne stacje w Karpaczu, Zieleńcu, Białce Tatrzańskiej i na Czarnej Górze.

Zmiany pozwolą klientom sieci Orange przesyłać dane szybciej, nawet gdy z jednej stacji bazowej korzysta dużo urządzeń. Dodatkowo w Zakopanem i Karpaczu uruchomiono usługi 4G LTE na częstotliwości 2100 MHz, dostępnej do tej pory tylko w największych miastach w Polsce. Pozwoliło to na zwiększenie pojemności sieci odpowiednio o 45% i 60%.

Konkurs

Akcja Zima w Orange to także konkurs, w którym można wygrać jeden z trzech smartfonów Huawei Mate 20 Lite. Aby wziąć w nim udział i mieć szansę na nagrodę, należy wypełnić formularz dostępny na stronie oferty.orange.pl/akcja-zima, w którym trzeba między innymi napisać, jak jeszcze lepszy zasięg Orange pozwala Ci w pełni cieszyć się zimą. Szczegóły w regulaminie.

Zobacz: Orange podsumowuje stan sieci w 2018 roku. To był rok refarmingu i 5G
Zobacz: Bezpieczna podróż na ferie: numer rejestracyjny to wszystko co musisz znać, aby upewnić się, że Twoje dziecko bezpiecznie wyjedzie na zimowy wypoczynek
Zobacz: Ferie zimowe w Play NOW z darmowymi kanałami dla dzieci

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu