DAJ CYNK

Nowy operator w dwa tygodnie. Orange otwiera się na MVNO

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

Orange otwiera się na MVNO

„Zostań operatorem komórkowym w dwa tygodnie” – zachęca Orange, wprowadzając do swojej oferty hurtowej usługi dla MVNO. Stworzenie nowej sieci wirtualnej ma przebiegać niezwykle szybko.

Orange przygotował dla swoich hurtowych klientów model MVNO, który umożliwia proste rozpoczęcie działalności mobilnej. Oferta operatora to komplet rozwiązań potrzebnych do szybkiego zbudowania wirtualnej sieci: bezpośredni dostęp do infrastruktury mobilnej Orange oraz platforma do zarządzania usługami i obsługi klienta.

Jak wyjaśniają Pomarańczowi, lokalni dostawcy usług internetowych coraz częściej chcą próbować swoich sił na rynku telefonii komórkowej. Dotychczas współpraca z dużymi operatorami wymagała jednak często sporych nakładów finansowych i czasochłonnego wdrożenia. Nowa oferta ma to ułatwić.

Operator komórkowy w 2 tygodnie

Uruchomienie nowej sieci wirtualnej ma przebiegać niezwykle szybko. W ciągu 2 tygodni od podpisania umowy Orange przekazuje MVNO gotowe do aktywacji karty SIM oraz skonfigurowaną do jego potrzeb platformę MVNE (Mobile Virtual Network Enabler) do zarządzania usługami.

Od tego momentu operator może świadczyć usługi mobilne, wykorzystując zasięg i infrastrukturę sieci Orange. Operator przekonuje, że ma poważne atuty. Ponad 12 tys. pomarańczowych stacji bazowych sprawia, że w zasięgu LTE znajdują się praktycznie wszyscy Polacy (99,98%). 6,5 mln osób w wielu miastach w kraju jest także w zasięgu sieci 5G, oferowanej na częstotliwości 2100 MHz.

Całą infrastrukturę – sieć radiową i szkieletową, a wraz z nimi zasięg i parametry techniczne – oraz elementy składowe (m.in. karty SIM) zapewnia Orange.

Orange MVNO

Bezpłatny dostęp do platformy MVNE

Sercem wirtualnej sieci jest platforma, za pomocą której operator zarządza procesami oraz prowadzi obsługę klienta. Orange udostępnia ją za darmo. Dzięki temu ISP nie musi korzystać z płatnych usług innych firm. Nie ponosi też kosztów stworzenia własnego systemu.

Dostęp do platformy możliwy jest za pomocą intuicyjnego GUI z poziomu przeglądarki internetowej lub poprzez API bezpośrednio w środowisku operatora MVNO (np. CRM). Rozwiązanie udostępnia funkcje niezbędne do prowadzenia wirtualnej sieci. Pozwala m.in. na aktywowanie kart SIM, zarządzanie usługami dodatkowymi dla abonentów oraz dostęp do bilingów klientów.

Operator może wybrać najkorzystniejszy dla siebie model współpracy, uzależniony od sposobu rozliczeń. Orange oferuje dwa rozwiązania.

  • Pierwsze – pakietowe – polega na zakupie w cenie hurtowej abonamentów komórkowych i późniejszej ich odsprzedaży. Do wyboru jest kilka planów telefonicznych – z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami – oraz internetowych. 
  • Drugi sposób rozliczeń – PAYG (pay as you go) – skierowany jest przede wszystkim do operatorów, którzy mają już doświadczenie na rynku mobilnym i znają potrzeby swoich klientów. Opłaty pobierane są wyłącznie za aktywne karty SIM i faktyczne jednostkowe zużycie każdej usługi (np. transmisji danych liczonej w GB, usług głosowych za minutę połączenia oraz SMS i MMS za sztukę).

Sposób rozliczenia z Orange nie narzuca jednak kształtu oferty detalicznej wirtualnego operatora. Rozliczając się z Orange w modelu PAYG, MVNO może oferować swoim indywidualnym klientom abonamenty.

Przed podpisaniem umowy firmy mają możliwość przetestowania rozwiązania. W ramach 14-dniowego okresu próbnego otrzymują indywidualny dostęp do platformy MVNE oraz testowe karty SIM. 

Usługa jest już dostępna, szczegóły znajdują się na stronie: www.hurt-orange.pl.

Zobacz: Zielony Tydzień w Orange to specjalne promocje i inne atrakcje
Zobacz: Orange rusza z testami nju światłowodu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Orange Polska