DAJ CYNK

Netflix czasem testuje coś dobrego - plan mobilny za 13,66 zł

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 10284

Od pewnego czasu na widok zdania Netflix testuje zaczynamy się bać, bo nie oznacza to nic dobrego. Ale tym razem testy Netflixa w Indiach są dobrą wiadomością.

Amerykanie jako pierwsi odczuli skutki podwyżki cen abonamentów Netflixa. Choć w ich przypadku podwyżki były o zaledwie 2 dolary, to jednak podwyżka o 18% była najwyższą od startu działania serwisu w 2007 roku. Teraz amerykańskie portale informują o nowych testach abonamentu.

Zobacz: Netflix Polska znowu coś testuje. Tym razem brak okresu testowego

Netflix postanowił przetestować rozwiązanie z nowym abonamentem za 250 rupii, czyli 13,66 zł, ale co ciekawe, w Indiach. Plan jest skierowany do mobilnych użytkowników serwisu i pozwala na dostęp do pełnego katalogu filmów i seriali. Jedynym ograniczeniem jest to, że serwis możemy uruchomić wyłącznie na urządzeniu mobilnym i bez dostępu do rozdzielczości 4K. Nie ma też możliwości oglądania na więcej niż jednym urządzeniu w tym samym czasie, więc jest to abonament indywidualny, bez możliwości dzielenia się z innymi użytkownikami.

Zobacz: Netflix i HBO Go będą mieć nowego konkurenta. Apple szykuje własną usługę VoD. Premiera już 25 marca

Plan jest ciekawy, ale wydaje mi się, że w Polsce za takie rozwiązanie pewnie trzeba byłoby zapłacić w okolicach 20 zł. Ograniczenie w postaci oglądania na urządzeniu mobilnym zapewne wiele osób szybko obeszłoby podłączając smartfon do telewizora za pomocą Wi-Fi lub kablem. Dla chcącego nic trudnego.

Zobacz: Rząd chce opodatkować Facebooka, Google i Netflixa. Odczujemy to w abonamentach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: BGR; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu