DAJ CYNK

Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje samorządom usługi chmurowe Netii

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4587

Ministerstwo Cyfryzacji rekomendacje samorządy Netia chmura

Trzy usługi chmurowe Netii zostały pozytywnie zweryfikowane i weszły na platformę Zapewniania Usług Chmurowych (ZUCH) dla administracji, w szczególności samorządowej. Za jej realizację odpowiada Ministerstwo Cyfryzacji.

Realizacja, wzorowanej na rozwiązaniu brytyjskim, inicjatywy Ministerstwa Cyfryzacji o nazwie ZUCH, czyli systemu Zapewnienia Usług Chmurowych, nabrała tempa po wybuchu epidemii nowego koronawirusa. W tym czasie wiele jednostek administracji rządowej i samorządowej stanęło w obliczu przyspieszonej cyfryzacji i boomu na e-usługi publiczne.

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji podsumowało pierwsze półrocze 2020 roku w e-usługach
Zobacz: Kwarantanna domowa będzie działać dłużej, dodatkowo w języku rosyjskim i ukraińskim

Głównym zadaniem systemu ZUCH jest wsparcie w zakresie kwalifikacji systemu informatycznego, umożliwiającej określenie, czy dany system lub jego część może być bezpiecznie włączony do krajowego środowiska chmurowego w usługach publicznych. ZUCH ma też wesprzeć, przede wszystkim JST (jednostki samorządu terytorialnego), w optymalizacji procesu zamawiania usług chmurowych, między innymi poprzez wypracowanie umów ramowych z wybranymi dostawcami, a następnie wsparcie w konfiguracji i migracji poszczególnych usług do chmury.

Netia jest jednym z pierwszych dostawców, którzy zdołali przejść drobiazgową weryfikację ze strony Ministerstwa Cyfryzacji i to dla trzech kluczowych usług chmurowych z linii NetiaNext: Netia Compute (wirtualne serwery), Netia DDoS Protection (ochrona przed atakami typu DDoS)  oraz Netia Data Protection (usługa typu backup as a service). Dzięki temu jednostki administracji, zwłaszcza samorządowej, mają teraz możliwość dużo szybszego, często nawet bezprzetargowego sięgania po sprawdzone i bezpieczne rozwiązania chmurowe Netii.

Zobacz: Netia: nowe pakiety TV jak rakiety i dekoder EvoBox
Zobacz: Tak Netia radzi sobie z usuwaniem skutków dewastacji sieci

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Netia

Przewiń w dół do następnego wpisu