DAJ CYNK

Ministerstwo Cyfryzacji chwali nowy portal samorządowy - jeden dla wszystkich

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4742

Ministerstwo Cyfryzacji portal samorządowy jeden dla wszystkich

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca wszystkie gminy i powiaty w Polsce do skorzystania z nowego portalu samorządowego, dostępnego pod adresem samorzad.gov.pl. Jego najważniejsze cechy według ministerstwa to dostępność cyfrowa, bezpieczeństwo i oszczędności.

Resort cyfryzacji właśnie uruchomił portal samorzad.gov.pl, siostrzane rozwiązanie portalu gov.pl. W nowo stworzonym miejscu mogą publikować swoje serwisy internetowe wszystkie polskie gminy i powiaty. Wystarczy, że zgłoszą się do Ministerstwa Cyfryzacji, wypełniając ten formularz.

– Samorzad.gov.pl to serwis zaprojektowany od początku do końca tak, aby odpowiadać na potrzeby zarówno obywateli, jak i samorządowców. My dostarczamy zaplecze techniczne i serwis, gminy odpowiadają za treści. Dołączenie do portalu jest bezpłatne.

– powiedział Marek Zagórski, minister cyfryzacji

Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje administracji publicznej usługi firmy Exea
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje samorządom usługi chmurowe Netii

Zanim Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło prace nad nowym portalem, zapytało mieszkańców między innymi o to, jakie informacje są dla nich najważniejsze, a także o to, co utrudnia im poruszanie się po obecnie funkcjonujących gminnych serwisach internetowych. Taka wiedza pozwoliła stworzyć rozwiązanie, które ma być intuicyjne i przystępne dla odwiedzających. Serwis został dostosowany do nowoczesnych standardów i powinien dobrze wyglądać i działać także na urządzeniach mobilnych, w myśl zasady mobile first.

Portal samorzad.gov.pl powinien stanowić ułatwienie również urzędników i gminnych włodarzy. Jak obiecuje resort cyfryzacji, przenosząc tam swój obecny serwis internetowy mają pewność, że trafiają w profesjonalne ręce.

To koniec zmartwień o utrzymanie strony, czy problemy techniczne. Bierzemy to na siebie.

– napisało Ministerstwo Cyfryzacji w komunikacie

Są też inne zalety nowego portalu samorządowego. Ministerstwo Cyfryzacji wymienia takie plusy, jak:

  • Dostępność cyfrowa – serwis samorzad.gov.pl jest dostosowany do standardów dostępności cyfrowej WCAG 2.1.AA.
  • Biuletyn Informacji Publicznej – w ramach serwisu informacyjnego istnieje możliwość prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej.
  • Wygoda – wszystkie Jednostki Samorządów Terytorialnych są w jednym miejscu. Przez co zapewniony będzie łatwy dostęp do usług.
  • Rozwój – środowisko serwisu jest stale rozwijane pod kątem funkcjonalności i wydajności oraz nowoczesnych standardów.
  • Bezpieczeństwo – serwis samorzad.gov.pl jest stale aktualizowany i monitorowany pod kątem bezpieczeństwa.
  • Oszczędności – dzięki wykorzystaniu zasobów Ministerstwa Cyfryzacji można obniżyć koszt utrzymania serwisów informacyjnych.

Zobacz: Happy Fridays: darmowe 5 GB dla klientów T-Mobile
Zobacz: Startuje Heroo Mobile, sieć telefonii komórkowej dla dzieci. Będzie chronić najmłodszych przed fonoholizmem, cyberprzemocą, hejtem i FOMO

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: dzierzoniow.pl

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji

Przewiń w dół do następnego wpisu