DAJ CYNK

Startuje Heroo Mobile, sieć telefonii komórkowej dla dzieci. Będzie chronić najmłodszych przed fonoholizmem, cyberprzemocą, hejtem i FOMO

Mieszko

Taryfy, promocje, usługi

Startuje Heroo Mobile

Dziś swoją działalność zainaugurowała nowa sieć telefonii komórkowej, Heroo Mobile. Jej oferta kierowana jest do dzieci, a także ich rodziców. Pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą być nie tylko kolejnym MVNO, ale także wyrabiać u młodych ludzi pozytywne nawyki dotyczące korzystania z cyfrowych treści, edukować ich i mobilizować do działania poprzez grywalizację. 

Za rozwój nowej sieci odpowiada spółka Heroo S.A., której głównym akcjonariuszem jest Move Telecom, zintegrowany operator MVNE. Jest to operator, który pośredniczy między operatorami infrastrukturalnymi a wirtualnymi, umożliwiając tym drugim działanie nawet w warunkach małego budżetu startowego. Spółce Heroo S.A. w wyniku emisji akcji, która miała miejsce od kwietnia, udało się zebrać kapitał 1 044 275 zł.

Jak ujawnił Robert Mirek, prezes Heroo S.A., emisja akcji nie do końca się powiodła, bo docelowo miała to być kwota w wysokości 1,8 mln zł, lecz mimo tego sieć zdecydowała się na start. Dzięki Move Telecom w przyszłości Heroo Mobile ma działać w sieciach wszystkich operatorów infrastrukturalnych, natomiast w tej chwili korzysta z przekaźników T-Mobile.

Zobacz:  Heyah 01: miesiąc odbijasz się od BOK, miesiąc próbujesz stąd uciec

Heroo Mobile – o co tu w ogóle chodzi?

Heroo Mobile to nie tylko nowa sieć komórkowa, ale też inicjatywa społeczna, w którą zaangażowane są osoby związane z parentingiem, specjaliści w dziedzinie edukacji i psychologii, blogerzy i po prostu rodzice.

Założeniem jest, że Heroo Mobile ma pomóc rodzicom uczyć dziecko rozsądnego korzystania z telefonu, chronić je przed fonoholizmem, cyberprzemocą, hejtem, pornografią i syndromem FOMO. Zamiast tych negatywnych czynników operator będzie promował edukację przez zabawę, wsparcie w budowaniu jego poczucia wartości, a także uczył odpowiedzialności.

Dwie aplikacje – dla rodziców i dla dzieci

Jak Heroo Mobile chce to osiągnąć? Z pomocą przyjdą dwie aplikacje – jedna przeznaczona jest dla dzieci, druga dla rodziców. 

Dla dzieci korzystających z oferty stworzony został wirtualny Świat Heroo Mobile. Młodzi użytkownicy sieci będą mieli możliwość zbudowania własnego Superbohatera. Wybrany awatar będzie rósł wraz z dzieckiem, a z biegiem czasu awansował na kolejne poziomy doświadczenia, które odblokują większe możliwości.

Aby to osiągnąć, młody użytkownik będzie musiał pamiętać o obowiązkach i zasadach. We wszystkim pomagać ma psotny Hirek, rodzaj wirtualnego asystenta, który będzie też promował pewne zachowania, na przykład zachęcał do sprzątania, za co dziecko będzie nagradzane punktami i odznakami. W podobny sposób młody klient sieci będzie też motywowany do spędzania czasu bez telefonu

Heroo Mobile zapewnia, że już na poziomie sieci, a nie telefonu, umożliwi filtrowanie niepożądanych treści. Rodzice będą mogli także poprzez swoją aplikację ustalać ograniczenia korzystania z telefonu i internetu, sprawdzić, gdzie aktualnie przebywa dziecko i otrzymywali alerty, kiedy pociecha wyjdzie poza znane im strefy. Do tego będą im wysyłane ostrzeżenia o słabej baterii czy wyłączeniu telefonu dziecka. Otrzymają też dostęp do zdalnego billingu w czasie rzeczywistym, a także opcję zarządzania listą używanych aplikacji z regułami dotyczącymi czasu oraz miejsca.

Heroo Mobile – jakie pakiety?

Heroo Mobile proponuje pięć pakietów w umowach na 6, 12 lub 24 miesiące. Każdy pakiet gwarantuje dostęp do tego samego Świata Heroo Mobile, operator pozwala też testować ofertę przez pierwszy miesiąc z możliwością rezygnacji w ciągu 30 dni. W każdej chwili można też zmienić pakiet na wyższy lub niższy. Oto te pakiety:

  • Bohaterski – 60 minut na numery komórkowe i stacjonarne, SMS-y wymienne na minuty, pakiet internetowy 500 MB, czas trwania 24 miesiące, cena 9 zł/mies., 
  • Pomocny – 120 minut na numery komórkowe i stacjonarne, SMS-y wymienne na minuty, pakiet internetowy 1 GB, czas trwania 24 miesiące, cena: 19 zł/mies.,
  • Kreatywny – nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y, pakiet internetowy 3 GB, czas trwania: 12 miesięcy, cena 29 zł/mies.,
  • Odkrywczy – nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y, pakiet internetowy 5 GB, czas trwania: 12 miesięcy, cena 39 zł/mies.,
  • Przyjazny – nielimitowane rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMS-y, pakiet internetowy 7 GB, czas trwania: 6 miesięcy, cena 49 zł/mies.

Pakiety wraz z kartami SIM można zamawiać na stronie heroo.pl, w przyszłości operator zamierza także dystrybuować swoje startery w licznych punktach sprzedaży u partnerów, których lista pojawi się w przyszłym miesiącu. Wtedy też ruszy stacjonarna sprzedaż oferty Heroo Mobile.

Zobacz: Orange obniża ceny smartfonów dla klientów przedłużających umowę
Zobacz: Internet Play NET BOX w nowych cenach i z większymi pakietami danych. Mocne LTE na terenach pozamiejskich
Zobacz: Orange dodaje 100 GB extra do wybranych Planów Mobilnych 

Ankieta
5%
9%
5%
15%
54%
12%

Wszystkich głosujących: 215

Źródło ankiety: Startuje Heroo Mobile, sieć telefonii komórkowej dla dzieci. Będzie chronić najmłodszych przed fonoholizmem, cyberprzemocą, hejtem i FOMO

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu