DAJ CYNK

Międzynarodowe połączenia i SMS-y do Unii Europejskiej będą tańsze. Play 15 maja wprowadzi nowy cennik

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 12166

Kraje Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego

Play obniża ceny międzynarodowych połączeń telefonicznych wykonywanych z Polski do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, a także wysyłanych tam SMS-ów. To efekt decyzji władz unijnych z końca 2018 roku.

11 grudnia 2018 roku Parlament Europejski i Rada Europejska wydały rozporządzenie obniżające ceny połączeń międzynarodowych na terenie Unii Europejskiej. Play poinformował dzisiaj, że zgodnie z nim obniży ceny połączeń głosowych oraz SMS-ów wykonywanych z Polski do krajów Unii oraz Islandii, Liechtensteinu i Norwegii. Nowe ceny dla klientów indywidualnych, które zaczną obowiązywać od 15 maja bieżącego roku, są następujące:

  • 1 zł brutto za minutę połączenia głosowego,
  • 0,31 zł brutto za wiadomość SMS.

Zobacz: Połączenia międzynarodowe w UE będą tańsze

Operator zwraca jednocześnie uwagę, że powyższe zmiany są obniżeniem cen usług telekomunikacyjnych i wynikają ze zmiany przepisów prawa. Mogą one być podstawą do wcześniejszego rozwiązania umowy łączącej konsumentów z siecią Play, ale nie zwalniają ich z ewentualnego uiszczenia opłaty specjalnej/ kary umownej w związku z przyznaną ulgą, jeśli nie minął jeszcze okres obowiązywania umowy zawartej na warunkach promocyjnych. Opłata specjalna/kara umowna zostanie pomniejszona o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.

Zobacz: Play będzie walczyć o 5G Ready do końca. Czy fiolet wygra z różem?
Zobacz: Marcowe wyniki Speedtestu. Inea nie daje szans konkurentom, a fioletowe LTE znowu jest najszybsze

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Wikipedia

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu