DAJ CYNK

eSIM wejdzie też do oferty Plusa? Trwają testy

Mieszko Zagańczyk

Taryfy, promocje, usługi

eSIM wejdzie też do oferty Plusa? Trwają testy

Według nieoficjalnych informacji Plus testuje usługę eSIM. Pełne uruchomienie zostało zaplanowane na trzeci kwartał bieżącego roku, możliwe, że nastąpi to w wakacje.

O testach eSIM w Plusie napisał serwis GSM Online.pl, powołując się na nieustalone źródła. Z podanej tam lakonicznej informacji wynika, że komercyjne uruchomienie usługi jest zaplanowane na III kwartał bieżącego roku, czyli najwcześniej na wakacje.

Z doniesień portalu wynika także, że eSIM w Plusie ma działać we wszystkich modelach telefonów z obsługę tej funkcji, a więc także w iPhone’ach, choć Plus nie ma umowy partnerskiej z Apple. eSIM będzie dodatkową opcją wyboru dla klienta obok standardowej karty fizycznej – podaje GSM Online.pl.

Na razie nie wiadomo, czy będzie możliwość dołączenia klientów Plusa do trwających już testów usługi. 

Zobacz: T-Mobile wprowadza eSIM, ale nie dla wszystkich

Z rozwiązania eSIM od ponad dwóch lat mogą korzystać klienci sieci Orange. Aktualna liczba aktywnych użytkowników eSIM u tego operatora nie jest znana, ale pięć miesięcy temu rzecznik sieci podał informację, że jest ich 60 tysięcy. W sierpniu zeszłego roku dostępność eSIM ogłosiła także sieć T-Mobile, ale tam ta usługa jest dostępna tylko dla klientów korporacyjnych.

Zobacz: eSIM w Orange Polska: już ponad 60 tys. użytkowników

Popularność eSIM w naszym kraju nie jest duża, ale być może wpływ na to ma ograniczona liczba urządzeń, które obsługują ten standard. W ostatnim czasie jednak wzrasta. W Orange z eSIM można korzystać na smarfonach, tabletach, a także w zegarkach Apple Watch, serii Galaxy Watch czy Oppo Watch LTE. Łączna liczba obsługiwanych przez Orange urządzeń z eSIM wynosi około 40. 

Potencjał eSIM dostrzegają także nowi producenci sprzętu. Polska firma mPTech zaczęła wprowadzać eSIM do swoich telefonów myPhone oraz HAMMER.

Zobacz: Hammer Blade 3: lekki pancernik z eSIM i dużym ekranem
Zobacz: Hammer Explorer Pro: mój prawie ulubiony pancernik

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GSM Online.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu