DAJ CYNK

Dark Mode w Messengerze dla wybranych użytkowników

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5572

Dark Mode, nazywany też trybem nocnym lub trybem ciemny, to modny element wielu aplikacji w ostatnich miesiącach. Otrzyma go również Messenger.

Ciemny motyw aplikacji to faktycznie wygodne rozwiązanie. Szczególnie, kiedy korzystamy z niej w ciemniejszym otoczeniu. W połączeniu z coraz lepszymi i jaśniejszymi ekranami w smartfonach, białe tło aplikacji zwyczajnie potrafi razić w oczy i czujemy się wtedy jak wampir na widok słońca. Szczególnie w zimowe poranki. To również duża oszczędność akumulatora. Głównie w przypadku ekranów organicznych (AMOLED, OLED), gdzie kolor czarny nie jest wyświetlany, a czarne części wyświetlacza są zwyczajnie wygaszane. W przypadku pozostałych typów ekranu często mówi się, że wyświetlanie czarnych elementów zużywa mniej energii.

W przypadku Messengera tryb zmienia tło na czarne, napisy na białe, a niemal wszystkie kolorowe elementy interfejsu pozostają bez zmian. Dark Mode uruchamia się w sekcji "Ja", czyli ikonce z naszym zdjęciem profilowym w prawym, górnym roku ekranu. Funkcja jest jak na razie dostępna tylko dla wybranych użytkowników w losowych krajach. Wygląda na to, że to dopiero wstępne testy i Facebook zbiera opinie na temat rozwiązania. Można jednak z góry założyć, że funkcja zapewne zostanie dobrze przyjęta i zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom w najbliższych tygodniach.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: phonearena

Źródło tekstu: @wongmjane; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu