DAJ CYNK

Apple chce streamować gry i filmy. Rośnie konkurencja dla Netflixa i xCloud

29.01.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4285

Ważne 0

0

Serwisy streamingowe cały czas zyskują na popularności. Swoją szansę (czyt. pieniądze) zwietrzył w tym Apple. Firma niedługo chce wystartować ze streamingowiem filmów oraz chce też uruchomić podobny serwis z gram.

Filmy z Apple już w kwietniu

Najnowsze doniesienia mówią, że Apple chce rzucić rękawice Netflixowi już w kwietniu. Firma aktualnie prowadzi rozmowy z różnymi firmami w celu pozyskania licencji na materiały, który miałyby znaleźć się w serwisie. Tak tylko nieśmiało zaznaczam, że do wzięcia są sierotki po Showmaxie - dzieła Patryka Vegi... Bardzo dobrze komponowałyby się z serią Szybcy i Wściekli, do której prawa podobno udało się już pozyskać.

Zobacz: Show must go on - HBO GO trolluje Showmaxa

Ponadto w serwisie Apple'a miałyby się znaleźć produkcje własne. W przygotowaniu ma być obecnie ponad 20 programów telewizyjnych, których realizacja jest już na zaawansowanym etapie. 

Serwis streamingowy Apple ma być udostępniany przez aplikację Apple TV. Do końca 2019 roku usługa ma być dostępna w 100 krajach na świecie.

Streaming gier czeka w kolejce

Serwis filmowy, to nie jedyne nad czym pracuje Apple. Firma chce uruchomić również własny, podobny serwis z grami. To rozwiązanie popularne w branży gier, ale co ciekawe, cały czas nie do końca w pełni dostępne. Obecnie możemy skorzystać głównie z usługi Nvidii GeForce Now, dostępnej na konsole Shield. Chodzi tutaj o granie w gry z wykorzystaniem sprzętu znajdującego się w innym miejscu na świecie. My potrzebujemy do tego tylko komputera i szybkiego Internetu. Następnie wybieramy grę, w którą chcemy zagrać i uruchamiamy ją na bardzo mocno wyposażonym komputerze np. w siedzibie Nvidii, a obraz z rozgrywki jest do nas przesyłany za pomocą Internetu. Usługa dla komputerów stacjonarnych i laptopów nie została jeszcze udostępniona i znajduje się w fazie beta-testów.

Microsoft ma podobną usługę o nazwie xCloud, z kolei PlayStation, niedostępne w Polsce, PlayStation Now.

Apple chce wystartować z serwisem oferującym podobne rozwiązanie, z tym że działające na komputerach Mac, a niewykluczone, że również na iPadach, iPhone'ach czy iPodach.

 

Źródło tekstu: The Information; Cheddar; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu