DAJ CYNK

Zmiany w iPadach Pro 2018. Nie znajdziemy już złącza słuchawkowego jack 3,5 mm

Ta_Monika

Sprzęt

Najnowsze doniesienia o zmianach w iPadach wskazują na szereg zmian. Przede wszystkim sposób odblokowania iPadów zostanie ujednolicony z iPhonem X, odnajdziemy więc zamiast czytnika linii papilarnych, algorytm rozpoznawania twarzy. Co więcej blog Mactokara donosi, że w najnowszej wersji iPadów Pro nie będzie już złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm.Najnowsze doniesienia o zmianach w iPadach 2018 wskazują na szereg zmian. Przede wszystkim sposób odblokowania iPadów Pro zostanie ujednolicony z iPhone'm X, odnajdziemy więc zamiast czytnika linii papilarnych, algorytm rozpoznawania twarzy. Co więcej blog Mactokara donosi, że w najnowszej wersji iPadów Pro nie będzie już złącza słuchawkowego Jack 3,5 mm.

Najnowsza konstrukcja ma mniejsze, niż dotychczasowe rozmiary. Różnica prezentuje się następująco - 10,5 calowy iPad będzie miał wymiary 247,5 x 178,7 x 6 mm (dotychczas - 250,6 x 174,1 x 6,1 mm), większy, to jest 12,9 calowy, natomiast został zmieszczony na powierzchni 280 x 215 x 6,4 mm (obecnie 305,7 x 220,6 x 6,9 mm). W zmianach tych widać wyraźną tendencję do próby zmieszczenia starego rozmiaru wyświetlacza, w mniejszej obudowie.

Jakich jeszcze zmian można się spodziewać? Co prawda "minijacka" zastąpi złącze Lightning, to jednak w pudełku nie znajdziemy (jak, dla odmiany, ma to miejsce w przypadku iPhone'ów 8 i X) przejściówki z Lightning na gniazdo 3,5 mm. Pojawiają się również niezbyt obiecujące wieści, mianowicie rozpoznawanie twarzy dostępne będzie tylko w wertykalnej pozycji urządzenia, podczas gdy iPady najczęściej używane są w położeniu horyzontalnym ( z użyciem na przykład klawiatury Smart Keyboard). Ta informacja przeczy wcześniejszym doniesieniom, jakoby udało się dopasować algorytm rozpoznawania twarzy do pozycji poziomej. Co za tym idzie, złącze Smart Connect musiało zmienić miejsce z bocznej krawędzi na dolną.

Nie ma pewności, czy powyższe informacje znajdą odniesienie w rzeczywistości, niemniej źródło (macotakara.jp) często ujawnia prawdziwe informacje. Pozostaje poczekać na oficjalną premierę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: 9to5mac.com

Źródło tekstu: macotakara.jp, wł