DAJ CYNK

Zegarki na IFA2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4136

Targi IFA to dobre miejsce dla miłośników inteligentnych zegarków. Zobaczcie co spotkaliśmy na stoiskach Garmina, Casio i MyKronoz.

Targi IFA to dobre miejsce dla miłośników inteligentnych zegarków. Zobaczcie co spotkaliśmy na stoiskach Garmina, Casio i MyKronoz.

Garmin dla aktywnych i ciekawe hybrydyNa stoisku Garmina nie trafiliśmy na żadne nowości. Nie oznacza to jednak, że nie było na co popatrzeć. Zdecydowanie najlepsze wrażenie zrobił na mnie Garmin Fenix 5X. To zupełny przypadek, że jest najdroższy (prawie 3 tys. złotych). Zegarek jest naprawdę piękny, ale również solidnie wyposażony, na czele z GPS-em, dokładnym pulsometrem (Elevate), zaawansowanymi funkcjami treningowymi oraz bardzo solidną konstrukcją (stal i wodoszczelność do 100m).Bardzo ciekawie wyglądały też zegarki hybrydowe. Na pierwszy rzut oka to klasyczne, wskazówkowe zegarki. Ale po stuknięciu w tarczę w jej dolnej części pojawiły się ekrany - monochromatyczne i dotykowe. Na nich są wyświetlane m.in. powiadomienia oraz wskazania krokomierza.Casio dla wyczynowcówZegarki Casio były rozstawione na ładnie przygotowanym stoisku ze skałami umieszczonymi na środku stołu. To podkreślało wyczynowy charakter zegarków, których jedną z głównych funkcji, obok odpornej obudowy, była nawigacja. Najważniejszym punktem stoiska był model Casio Pro Trek Smart WSD F30, uznany za najlepszy zegarek targów IFA.Pro Trek Smart WSD F30 wyróżnia hybrydowy wyświetlacz (OLED i LCD w jednym) o rozdzielczości 390x390 pikseli, który dzięki wyświetlaniu monochromatycznych treści wydłuża czas działania na pojedynczym ładowaniu. Korzystając wyłącznie z ekranu OLED czas działania to 3 dni. Mamy tu również zaawansowany GPS z pomiarem wysokości. To właśnie trekingowcy mają być głównymi odbiorcami zegarka. Ale również pływacy mogą się nim zainteresować dzięki wodoszczelności do 5ATM. Ze stale włączonym GPS-em zegarek ma działać maksymalnie do 8 godzin.Casio Pro Trek Smart WSD F30 trafi do sprzedaży na początku 2019 roku.

Nowe hybrydy MyKronozZ nowymi zegarkami na IFA pojawił się również MyKronoz. Nowością w ofercie jest seria ZeTime2 oraz ZePop. Zegarki różnią się przede wszystkim wizualnie. Time2 wyglądają elegancko i są wykonane ze stali, natomiast Pop są inspirowane pop-artem i wykonane z plastiku. Obie serie będą dostępne w dwóch rozmiarach, z kopertą o średnicy 39 lub 44mm.Obie serie różnią się od siebie ekranami (dotykowymi) - AMOLED o rozdzielczości 360x360 pikseli w ZeTime2 oraz TFT o rozdzielczości 240x240 pikseli w ZePop. Wyświetlacze mają średnice, odpowiednio, 1,3 oraz 1,22 cala przy 44mm tarczy lub 1,05 przy tarczy 39mm. Drugą różnicą jest obecność mikrofonu i możliwość prowadzenia rozmów w modelach ZeTime2 oraz NFC. O płatnościach zbliżeniowych póki co możemy zapomnieć, bo model płatności MyKronoz Pay nie jest jeszcze dostępny na rynku. Ale w przyszłości ma się to zmienić.Zegarki są wyposażone w akcelerometry (6-osiowy z żyroskopem w ZeTime2 i 3-osiowy w ZePop), pulsometry, oraz łączność Bluetooth 4.2. Akumulatory zegarków mają pozwolić na 60 dni działania w trybie analogowym lub 4 dni w trybie smart w ZeTime2 oraz 30 lub 3 dni w ZePop.Zegarki ZeTime2 będą kosztować 199,90 euro, a ZePop 129,90 euro.Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu