DAJ CYNK

Smartwatche Amazfit GTR 2 i GTS 2 debiutują w światowej wersji z asystentem Amazon Alexa

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Zegarki Amazfit GTR 2 i Amazfit GTS 2 debiutują w światowej wersji z asystentem Amazon Alexa

We wrześniu firma Huami zaprezentowała w Chinach swoje najnowsze smart zegarki Amazfit GTR 2 i Amazfit GTS 2. Teraz producent przedstawił ich światowe warianty, które nieznaczenie różnią się od chińskich. Głowna różnica to wsparcie dla Amazon Alexa.

W chińskich wariantach zegarki Amazfit GTR 2 i Amazfit GTS 2 wyposażone były w asystenta głosowego XiaoAI, który jednak poza krajem producenta nie jest używany, stąd też w wariantach światowych zastąpił je asystent Amazon Alexa

Globalne warianty Amazfit GTR 2 i Amazfit GTS 2 otrzymały także mniejszą pamięć wewnętrzna o wielkości 3 GB. W modelach dla Chin był to o 1 GB więcej.

Różnice dotyczą także cen, które oczywiście różnią się na niekorzyść od chińskich. Nowe zegarki Amazfit wchodzą od 30 października na wybrane rynki, w tym do Wielkiej Brytanii, a później także do Niemiec czy Hiszpanii.

Zobacz: Amazfit GTR 2 i GTS 2: nowe smart zegarki już wchodzą do sprzedaży

Amazfit GTR 2

Amazfit GTR 2 ma okrągły wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454. Zegarek jest wodoszczelny do 50 m. Producent opracował dwa warianty tego modelu – Classic w kopercie ze stali nierdzewnej, ze skórzanym paskiem oraz wersję Sport z lżejszą kopertą z aluminium i paskiem silikonowym.

Amazfit GTR 2 wyposażony jest w optyczny pulsometr BioTracker 2 do pomiaru tętna i nasycenia krwi tlenem SpO2. Nie zabrakło odbiornika GPS i GLONASS oraz łączności Wi-Fi. Zegarek umożliwia odbieranie i prowadzenie rozmów głosowych ze sparowanego przez Bluetooth telefonu.

Nowy smartwatch Huami pozwala na prowadzenie treningów w 12 dyscyplinach sportowych. Wśród funkcji zdrowotnych jest też analiza aktywności PAI i monitorowanie snu.  

Bateria o pojemności 471 mAh ma zapewnić do 14 dni pracy w standardowym trybie i aż 38 dni w trybie podstawowym.

Amazfit GTR 2 w wersji Classic jak i Sport dostępny będzie w Wielkiej Brytanii za 159 GBP, czyli około 800 zł. Cena w euro nie jest jeszcze znana, nie wiadomo też, kiedy model ten zawita w kolejnych krajach Europy.

Zobacz: Garmin Instinct Esports, czyli odporny smart zegarek dla graczy

Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2 ma niemal identyczne wyposażenie i funkcje, różni się przede wszystkim kształtem prostokątnej koperty. Wyświetlacz AMOLED ma w tym modelu przekątną 1,65 cala i rozdzielczość 348 x 442. Koperta wykonana jest ze stopu aluminium i oferowana będzie w wersji czarnej, szarej i złotej. 

Bariera w GTS 2 ma pojemność 246 mAh, co przekłada się na 7 dni pracy w standardowym trybie smartwatcha i 20 dni w oszczędnym. 

Amazfit GTS 2 ma kosztować w Wielkiej Brytanii tyle samo, co GTR 2, czyli 159 GBP. Na tamtejszym rynku pojawi się w połowie listopada, daty wejścia do innych krajów Europy nie zostały ujawnione.

Zobacz: Smartwatche Honor Watch GS Pro i Honor Watch ES zadebiutowały na polskim rynku. W przedsprzedaży ze słuchawkami darmo
Zobacz: Realme Watch S pojawi się 2 listopada

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu