DAJ CYNK

Xperia XZ4 na nowym zwiastunie wideo. 'Szersza perspektywa'. Chodzi o ekran czy aparaty?

18.02.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3491

Ważne 0

0

Sony nadal pozostawia nam sporo przestrzeni do domysłów, a opublikowany właśnie zwiastun Xperii XZ4 poświęcony jest 'nowej perspektywie'. Chodzi tu rzecz jasna o wyświetlacz o nietypowych proporcjach jak na mobilny sprzęt.

Sony zachęca nas do ogarnięcia nowej perspektywy, którą ma stanowić ekran Xperii XZ4 kryjący się pod nazwą CinemaWide Display. Oczywiście chodzi tu o kinowe proporcje 21:9, które przekładają się na znaczne wydłużenie urządzenia. To do tej pory absolutne maksimum, na jakie zdecydowano się w przypadku smartfonu. Zwiastun może wskazywać też na coś zupełnie innego - system potrójnego aparatu na tylnej ściance.

Zobacz: Sony Xperia XZ4 - wycieka specyfikacja techniczna nowego flagowca. Zapowiada się prawdziwa bestia

Wcześniejsze przecieki sugerowały wysoką rozdzielczość jednego z aparatów osiągającą wartość 52 Mpix. Piksele, podobnie jak w Honorze V20, będą mogły być łączone 4 w 1, dla uzyskania perfekcyjnych zdjęć 13 Mpix niezależnie od warunków oświetlenia. Wiemy też, że obiektyw zaoferuje przysłonę aż f/1.6. Zdecydowanie oznacza ona duże dostawy światła. 

Zobacz: Sony Xperia XZ4 z imponującym aparatem 52 Mpix i jasnym obiektywem

Jeszcze jaśniejszy obiektyw, bo f/1.4 zaproponuje sensor ToF. Będzie służył jedynie do pomiaru głębi sceny i efektów związanych z rozmyciem tła czy do skanowania obiektów 3D. Ostatni z wielkiej trójki aparat 16 Mpix uzbrojony zostanie w teleobiektyw o światłosile f/2.6. Premiera urządzenia odbędzie się już w najbliższy poniedziałek 25 lutego.

Źródło tekstu: GSMArena

Komentarze
Zaloguj się