DAJ CYNK

Xiaomi z największym wzrostem sprzedaży w Europie

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7329

smartfony 2019

Xiaomi coraz lepiej radzi sobie na europejskim rynku. Chiński producent zanotował zdecydowanie największy wzrost sprzedaży w III kwartale 2019 roku. Największą stratę zanotowała Nokia.

 

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że niezmienne liderem sprzedaży smartfonów w Europie pozostaje Samsung z wynikiem 18,7 mln sprzedanych egzemplarzy w III kwartale 2019 roku. Dodatkowo Koreańczycy zanotowali 26% wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2018 roku.

Zobacz: Play zaczyna BLACK WEEK. Tańsze Galaxy A40 i Watch GT, tysiące nowych cen dla ponad 200 modeli

Chyba jako ciekawostkę możemy uznać w zasadzie brak zmiany w wyniku Huaweia. Wygląda na to, że nie ma mowy o żadnym kryzysie, bo w III kwartale 2018 roku firma sprzedała w Europie 11,7 mln smartfonów, a w tym roku było to 11,6 mln. Minimalny spadek, bo o 4% zanotował Apple i z wynikiem 9,8 mln sprzedanych smartfonów pewnie utrzymuje trzecią pozycję.

Zobacz: Huawei może ponownie używać oprogramowania Microsoftu

Największy wzrost należy do Xiaomi - 73%, z 3,2 mln do 5,5 mln sprzedanych egzemplarzy. Jak widać nie tylko Polacy pokochali chińskiego producenta, choć niestety nie wiemy, ile konkretnie smartfonów firma sprzedała na naszym rynku.

Zobacz: Xiaomi goni Huaweia na polskim rynku smartfonów

Ostatnie miejsce w zestawieniu przypadło Nokii, czyli HMD Global z 21% spadkiem. Spadła również sprzedaż innych marek, o 24% do 5,9 mln sprzedanych egzemplarzy.

Sprzedaż smartfonów w Europie 3q2019 canalys

Zobacz: Nokia 7.2 - test średniopółkowego telefonu z optyką Zeiss

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Canalys; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu