DAJ CYNK

Xiaomi Mi 11 Lite jednak z 5G? Ma go napędzać Snapdragon 755G

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

Xiaomi Mi 11 Lite jednak z 5G? Ma go napędzać Snapdragon 755G

Już za kilka dni odbędzie się światowa premiera Xiaomi Mi 11, wciąż jednak niewiele wiadomo na temat dwóch innych modeli z tej serii – Mi 11 Pro oraz Mi 11 Lite. Nowe światło na temat tego drugiego rzucają najnowsze doniesienia z Chin.

Zobacz: Xiaomi Mi 11: oficjalna zapowiedź światowej premiery

Jak dotąd na temat Xiaomi Mi 11 Lite pojawiło się tylko kilka podstawowych, niezbyt pewnych informacji. Dotarł do nich youtuber The Pixel, który opublikował rendery rzekomo przedstawiające ten telefon. Jak wynikało z informacji youtubera, sercem Xiaomi Mi 11 Lite miał być układ Snapdragon 732G

Zobacz: Xiaomi Mi 11 Lite wycieka - będzie miał Snapdragona 732G

Wybór tego układu przez Xiaomi od początku wydawał się wątpliwy, bo jest to przeciętna jednostka z 4G, gdy już nawet Mi 10 Lite napędzany był przez wydajny układ z 5G. Najnowsze informacje, które ujawnił Digital Chat Station, wnoszą nowe światło do sprawy.

Według Digital Chat Station w Xiaomi trwają pracę nad nowym modelem ze średniej półki, który z dużym prawdopodobieństwem jest właśnie Xiaomi Mi 11 Lite. Tym razem jednak wykorzystany zostanie układ Qualcomm SM7350. Ten procesor nie został jeszcze oficjalnie wydany, ale z wielu przecieków wynika, że wkrótce nastąpi jego premiera z oznaczeniem Snapdragon 755G. Wcześniej wymieniany był także jako chipset w Redmi K40, jednak według najnowszym ustaleń w tym telefonie znajdzie się Snapdragon 870.

Zobacz: Xiaomi Mi 11 to niewypał? Snapdragon 888 nagrzewa się, telefon zamyka, aparat zawiesza

Oczekiwany Snapdragon 755G to układ 5 nm z rdzeniami Cortex-A78 i modemem 5G, a wśród jego możliwości jest obsługa RAM LPDDR5 do 12 GB, wykorzystanie pamięci UFS3.1 oraz ekranu o odświeżaniu 120 Hz. Taką też częstotliwość ma obsługiwać Xiaomi Mi 11 Lite, pozostałe wymienione parametry również są możliwe.

Xiaomi Mi 11 Lite zostanie wyposażony w ekran AMOLED z okrągłym wycięciem na aparat selfie.

Domniemany Xiaomi Mi 11 Lite ma ponadto mieć główny aparat o rozdzielczości 64 Mpix, a także dodatkowy aparat z teleobiektywem pozwalającym na robienie zdjęć z zoomem 5x.

Na zdjęciu otwierającym: render Xiaomi Mi 11 Lite przedstawiony przez youtubera The Pixel.

Zobacz: Xiaomi Mi 11 Pro - do sieci trafiły nowe grafiki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Digital Chat Station, MyFixGuide

Przewiń w dół do następnego wpisu