DAJ CYNK

Wyginane smartfony będą miały 20% rynku już w 2019 roku?

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5705

Kang Chung-seok, dyrektor wykonawczy w Kolon Industries uważa, że już w 2019 roku smartfony o wyginanych obudowach będą stanowiły 20% światowego rynku.

Kang Chung-seok, dyrektor wykonawczy w Kolon Industries uważa, że już w 2019 roku smartfony o wyginanych obudowach będą stanowiły 20% światowego rynku.Czym jest ten cały Kolon Industries? To jedyna firma na świecie, która jest w stanie masowo produkować bezbarwny poliamid będący kluczowym elementem wyginanych ekranów.

Kolon Industries ściśle współpracuje z wielkimi markami zainteresowanymi nową technologią, takimi jak Samsung i LG oraz dostarcza im wspomniany wyżej materiał. Jak poinformowała firma, w 2018 roku rozpocznie się masowa produkcja wyginanych smartfonów przez 3 do 5 dużych koncernów.

Pierwsze telefony będą miały minimalny promień gięcia wynoszący 5 mm, zamiast docelowego 1 mm. Mowa jest tutaj o najmniejszym możliwym do uzyskania łuku nie powodującym uszkodzenia telefonu. Ograniczenie to podyktowane jest względami bezpieczeństwa, jednak należy spodziewać się kolejnych generacji urządzeń, w których zgięty w pół ekran zetnie się ze sobą niemal w każdym punkcie.

Nowa technologia pozwoli założyć telefon na nadgarstek niczym bransoletkę czy rozłożyć smartfon do postaci tabletu. Skończy też erę tłukących się ekranów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: The Korea Herald, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu