DAJ CYNK

Właściciele iPadów są bardziej zadowoleni ze swoich urządzeń niż nabywcy innych tabletów

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4441

Amerykańscy konsumenci są bardziej zadowoleni z tabletów Apple iPad niż z innych tego typu urządzeń. W czołówce jest też Samsung i Amazon.

American Customer Satisfaction Index (ACSI) przeprowadził ankietę, w którym wzięło udział 12500 osób. Badanie przeprowadzone między wrześniem 2018 roku i sierpniem tego roku pokazało, jak wygląda poziom satysfakcji właścicieli sprzętu z segmentu "PC", do którego zaliczono także tablety. W rankingu tym zdecydowanym zwycięzcą jest firma Apple, w przypadku której poziom satysfakcji wyniósł 83/100 - tyle samo, co rok wcześniej.

Zobacz: Apple iPhone 11 oficjalnie zaprezentowany - znamy polskie ceny
Zobacz: Jaki będzie następny iPad? Z modemem 5G i… elastycznym ekranem

Jak podaje ACSI, Samsung uplasował się za firmą Apple w kategorii tabletów. W ankiecie nie brano jeszcze pod uwagę najnowszego modelu Galaxy Tab S6, który dopiero co miał swoją premierę. Być może urządzenie to zmieni wyniki ankiety w przyszłym roku. Poziom satysfakcji właścicieli komputerów i tabletów marki Samsung wyniósł łącznie 81/100, o 1 p.proc. mniej niż przed rokiem.

Zobacz: Samsung Galaxy Tab S6 - tablet z najwyższą wydajnością
Zobacz: Samsung Galaxy Tab S6 już dostępny w Polsce z promocją Odkup

Kolejne miejsce zajął Amazon, w przypadku którego wzięto pod uwagę wyłącznie tablety. Poziom satysfakcji z tych urządzeń wyniósł 79/100. To wynik o 3 p.proc. niższy niż rok wcześniej.

Pod względem rodzaju sprzętu, amerykańscy konsumenci wykazali największy poziom satysfakcji z komputerów stacjonarnych - 81/100. Na kolejnych miejscach znalazły się tablety i laptopy - obie grupy z wynikiem 77/100. W przypadku tabletów oznacza to spadek o 3 p.proc.

Zobacz: Tablety pomagają tankować samoloty na lotnisku
Zobacz: Surface Laptop 3 pojawi się w dwóch wersjach

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: ACSI Matters, Phone Arena

Przewiń w dół do następnego wpisu