DAJ CYNK

Withings zapowiada analogowy zegarek z EKG. Sprzęt ma kosztować tylko 130 dolarów

07.01.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4155

Ważne 0

0

Move ECG - taką nazwę ma nosić nowy smartwatch w ofercie Withings, który lada moment zadebiutuje na targach CES 2019 odbywających się w Las Vegas. Produkt stanowi hybrydę zegarka analogowego z dodatkową funkcją EKG, znaną z Apple Watch 4.

Elektrokardiogram (EKG) to jedna z najmocniej błyszczących w nagłówkach reklamowych funkcji najnowszego smartwatcha Apple. Jednak myli się ten, kto uważa, że konkurencję zima ululała do snu. Withings podczas targów CES 2019 w Las Vegas zamierza pokazać odmienne podejście do tematu EKG, zaszywając moduł w zegarku analogowym. Oczywistą zaletę takiego rozwiązania stanowi przystępna cena, która ma wynosić 129,95 dol. Druga to czas pracy na baterii (do 12 miesięcy).

Withings Move ECG ma trzy elektrody, z których jedną umieszczono w stalowej obręczy. Użytkownik musi jej dotknąć palcami z obu stron i przytrzymać przez 30 sekund, żeby wykonać pomiar pracy serca. Wyniki są synchronizowane z aplikacją  Health Mate, ale zegarek może współpracować też z Apple Health oraz Google Fit. Dodatkowo oferuje standardowe już monitorowanie snu i aktywności fizycznej.

Zobacz: Matrix PowerWatch 2 - nowa wersja zegarka, który zadowala się ciepłem ciała oraz energią słoneczną
Zobacz: Nowe smartwatche GoClever. Dobra alternatywa dla drogiej konkurencji?
Zobacz: Withings wraca na rynek z zegarkiem Steel HR Sport, który mierzy tętno i korzysta z odbiornika GPS podłączonego urządzenia do śledzenia użytkownika

Obecnie zegarek przechodzi proces certyfikacji, a jego premierę rynkową wyznaczono na drugi kwartał 2019 roku. Będzie dostępny również w Europie i biorąc pod uwagę stosunkowo przystępną cenę może stanowić ciekawą alternatywę dla dużo droższego (i oczywiście bardziej zaawansowanego) Apple Watcha 4. Tak czy siak, z migotaniem przedsionków, które według statystyk może dotyczyć co czwartej dorosłej osoby w Europie i USA, nie ma żartów. To jedna z głównych przyczyn udarów.

Źródło zdjęć: Withings

Źródło tekstu: BGR.com

Przewiń w dół do następnego wpisu