DAJ CYNK

W dobie szczelnie zamkniętych smartfonów Motorola wypuszcza narzędzia do otwarcia swoich urządzeń

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3417

Przy współpracy z iFixit Motorola wypuszcza na rynek zestaw narzędzi, które umożliwią otwarcie smartfonów amerykańskiego producenta i wymianę podzespołów. To bardzo nietypowe zagranie w dzisiejszych czasach.

Naprawy współczesnych smartfonów są trudne. Ich konstrukcja, pomijając już nawet dokładnie zaklejone obudowy wodoszczelne, nie są proste do rozebrania w domowych warunkach. Nie chcą też tego sami producenci, dzięki czemu mogą inkasować duże pieniądze na naprawach uszkodzonych elementów. Motorola wyłamuje się z tego trendu.

Zestaw narzędzi wypuszczony na rynek przy współpracy ze znanym serwisem jest elementem kampanii #righttorepair i pozwala na samodzielną wymianę ekranu lub akumulatora w starszych modelach smartfonów Motoroli. Niewykluczone, że w przyszłości dołączą do nich nowsze modele.

Obok samych narzędzi w zestawach znajdziemy też części zamienne w postaci akumulatora lub ekranu i digitizera (warstwy dotykowej ekranu). Ceny wyglądają następująco:

  • akumulator dla modeli - Moto Z, Droid Turbo 2, Moto Z Play, Moto G5 Plus, Moto Z Force, Moto X Pure Edition, Moto G4 i G4 Plus - 39,99 dolarów,
  • ekran i digitizer dla modeli - Moto X Pure Edition, Moto G5 Plus, Moto G4, Moto G5, Moto G4 Plus, Moto Z Play - 99 dolarów,
  • ekran i digitizer dla modeli - Droid Turbo 2, Moto Z Force - 199,99 dolarów,
  • ekran i digitizer do modelu Moto X - 74,99 dolarów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: iFixit; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu