DAJ CYNK

Twórcy TikToka będą sprzedawać własny telefon? Oby nie skończyli jak Facebook czy Amazon

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6225

Jak wynika z doniesień Financial Times, ByteDance ma apetyt na własny telefon. Ktoś tu chyba zapomniał o przygodach ze smartfonami w wykonaniu Facebooka i Amazonu.

Czy ktoś dziś jeszcze pamięta o tym, że Facebook miał "własny" smartfon? Podobnej sztuki próbował też Amazon, ale produkty obu gigantów nie podbiły serc użytkowników. Do podobnego manewru przymierza się podobno ByteDance, czyli właściciel popularnego wśród nastolatków TikToka. Urządzenie miałoby bazować na patentach pozyskanych od chińskiego producenta telefonów - firmy Smartisan.

Zobacz: TikTok w Orange Flex bez limitu GB. Efekt współpracy z twórcami aplikacji

Czemu do tej pory większość telefonów produkowanych przez firmy internetowe po prostu nie wypaliła? Jednym z powodów może być przesadne skupienie na oferowanych usługach kosztem nienajlepszej jakości i specyfikacji technicznej urządzeń. Tak było w przypadku Amazon Fire, telefonu będącego w istocie witryną sklepu internetowego. Z kolei HTC First okazał się bezużyteczny ze względu na fakt, że większość użytkowników i tak korzystała ze standardowej aplikacji Facebooka.

Zobacz: Polski użytkownik TikTok to nastolatka z małego miasta. Pierwsze badanie dotyczące rosnącego serwisu społecznościowego

ByteDance ma szansę nauczki na błędach poprzedników. Chińczycy poza TikTokiem oferują już własny serwis do streamingu muzyki i stale poszerzają swoje portfolio. Ewentualny telefon może trafić jedynie na chiński rynek, który rządzi się nieco innymi prawami. Jeśli urządzenie spełni minimalne oczekiwania i będzie mieć przystępną cenę, poradzi sobie lepiej niż droższe propozycje Amazonu czy Facebooka.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu