DAJ CYNK

T-Mobile uruchamia HD Voice+

29.09.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6966

Ważne 15

5

Sieć T-Mobile jako pierwsza w Polsce ogłosiła uruchomienie obsługi standardu HD Voice+. To połączenia głosowe o jakości bliskiej CD.Sieć T-Mobile jako pierwsza w Polsce ogłosiła uruchomienie obsługi standardu HD Voice+. To połączenia głosowe o jakości bliskiej CD.

HD Voice+ to kodeki najnowszej generacji, funkcjonujące również pod nazwą EVS (Enhanced Voice Services), odpowiadające za jakość połączenia głosowego w sieciach komórkowych. Dzięki szerszemu pasmu, dźwięk jest pełniejszy i oferuje jakość porównywalną z płytą CD.Jest to możliwe dzięki zastosowaniu szeregu mechanizmów takich jak dostosowanie do rodzaju dźwięku źródłowego, wykrywanie aktywności głosu lub dźwięku czy generowanie komfortowego szumu tła. Usługa aktywna jest od 29 września... tylko dla posiadaczy najnowszych iPhone'ów 8 i 8 Plus.

W samym HD Voice występowało kilka generacji kodeków, które oferowały minimalne różnice w jakości połączenia głosowego. Kolejnym dużym krokiem było udostępnienie klientom w 2016 roku technologii VoWiFi i VoLTE, dzięki którym zyskali możliwość nawiązywania połączenia za pośrednictwem Wi-Fi bez konieczności używania dodatkowych aplikacji oraz w sieci LTE. Spowodowało to wzrost komfortu użytkowników, ale było bez wpływu na jakość połączenia.

Tym razem nie mamy do czynienia z drobną modyfikacją kodeku, lecz z zupełnie nową jakością połączeń głosowych. Wyższy standard dostępny jest wyłącznie przy połączeniach VoLTE i VoWiFi. Usługa nie wymaga dodatkowej aktywacji po stronie klienta i jest bezpłatna.

Źródło tekstu: T-Mobile