DAJ CYNK

Smartfony Xiaomi Mi 11 zadebiutują już w styczniu

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14527

Smartfony Xiaomi Mi 11 zadebiutują już w styczniu

Już na początku przyszłego roku, w styczniu, firma Xiaomi ogłosi kolejną premierę. Tym razem chodzi o flagowe modele Xiaomi Mi 11 i Mi 11 Pro. Co wiemy już o nowych flagowcach z Chin?

W ostatnich tygodniach miało miejsce kilka premier marek należących do Xiaomi – Redmi i POCO – ale coraz więcej wskazuje na to, że na początku 2021 roku odbędzie się także premiera wyższego kalibru, czyli flagowych modeli Xiaomi Mi 11 i Mi 11 Pro.

Według Digital Chat Station, uznanego źródła przecieków na temat chińskich producentów, seria Mi 11 przechodzi już procesy certyfikacyjne i zostanie ogłoszona nawet  w przyszłym miesiącu, co miałoby się odbyć już w grudniu. Najprawdopodobniej jednak i w tym przypadku chodzi o styczeń.

Zobacz: Xiaomi Mi 11 pojawia się w Geekbench

Czego można spodziewać się po serii Xiaomi Mi 11? Przede wszystkim wiadomo już niemal na pewno, że seria nowych flagowców Xiaomi wyposażona zostanie w układ Snapdragon 875, który z kolei swoją premierę powinien mieć w grudniu. Układ ten trafi do obydwu wariantów Xiaomi Mi 11. 

Zobacz: Snapdragon 875: producenci już szykują swoje smartfony. Pięć modeli z ładowaniem Quick Charge 5 o mocy 100 W

Główny aparat w Xiaomi Mi 11 ma mieć rozdzielczość 108 Mpix i towarzyszyć będą mu dwa inne, co ma pozwolić m.in. na zoom o wartości do 30x. Jeden z aparatów będzie miał obiektyw szerokokątny, który jednocześnie pozwoli na robienie zdjęć makro. W modelu Mi 11 Pro mogą się z kolei znaleźć 4 aparaty, a poza głównym aparatem 108 Mpix należy spodziewać się aparatu 48 Mpix z teleobiektywem

Zobacz: Xiaomi prezentuje w Chinach nową serię Redmi Note 9

O modelu Xiaomi Mi 11 Pro wiadomo też, że będzie miał wyświetlacz o rozdzielczości Quad HD+ i odświeżaniu 120 Hz. Ekrany obydwu modeli mają też być zaokrąglone na wszystkich czterech krawędziach, a aparat selfie zostanie umieszczony w niewielkim, okrągłym wycięciu. 

Nowe flagowce Xiaomi zaoferują przy tym kilka ciekawych rozwiązań programowych dotyczących wyświetlacza. Z ujawnionych zrzutów ekranowych MIUI w Mi 11 wynika, że znajdzie się tam funkcja konwertująca obraz z SDR do HDR, a dzięki funkcjom AI obraz będzie na bieżąco optymalizowany dla jak najlepszej jakości, smartfon zapewni także obsługę standardu MEMC, optymalizującego wyświetlanie wideo. Zdjęcia i filmy w niskiej rozdzielczości będą z kolei opcjonalnie skalowane do wyższej rozdzielczości 1440p.

Na zdjęciu otwierającym: Xiaomi Mi 10 Ultra.

Zobacz: Xiaomi Mi 10T Lite 5G: tani i dobry, a do tego z 5G
Zobacz: Xiaomi Poco F2 Pro - dowód, że nie warto przepłacać za flagowce
Zobacz: Xiaomi Mi 10 Lite 5G - przetestowaliśmy jeden z tańszych telefonów 5G

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gizmochina

Przewiń w dół do następnego wpisu