DAJ CYNK

Smartfony Redmi Note 9 narażone na awarie aparatów. Powoduje je kurz

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13996

Smartfony Redmi Note 9 narażone na awarie aparatów. Powoduje je kurz

Jesteś użytkownikiem Redmi Note 9, Redmi Note 9S lub Redmi Note 9 Pro i narzekasz na coraz gorszą jakość zdjęć? Przyczyna może być prozaiczna – wdzierający się do obiektywów kurz. Xiaomi tłumaczy się, że winny jest brak odpowiedniej kontroli jakości w fabryce.

Smartfony z serii Redmi Note 9 to jedna z ostatnich nowości marki, które od maja można też kupić w Polsce. Nowe urządzenia robią świetne pierwsze wrażenie, ale mankamenty wychodzą  dopiero po dłuższym czasie używania. Okazuje się, że telefony Redmi Note 9 narażone są na usterkę powodowaną przez kurz.

Zobacz: Xiaomi Mi 10 Lite, Redmi Note 9 i Redmi Note 9 Pro debiutują w Polsce - oto ich cena
Zobacz: Redmi Note 9S od 7 maja dostępny w Polsce. Poznaliśmy ceny smartfonu

Doniesienia o problemach z kurzem wdzierającym się pod obiektywy smartfonów Redmi Note 9 pojawiły się już w czerwcu, a zgłaszali je na Twitterze użytkownicy z rynków, gdzie te modele dostępne były wcześniej, np. w Indonezji. Wtedy jednak firma Xiaomi wyciszyła sprawę, zapewniając, że to wada pojedynczych egzemplarzy. 

Na razie zgłoszono tylko bardzo małą liczbę przypadków, ale zwróciliśmy do fabryki o dalsze zaostrzenie kontroli. Centra serwisowe będą dostępne, aby pomóc nielicznym, którzy borykają się z tym problemem – tłumaczył wtedy Alvin Tse z Xiaomi Indonesia.

Z czasem okazało się, że problem jest znacznie szerszy, dotyczy nie tylko do Indonezji czy Pakistanu, chociaż może obejmować tylko wybrane serie smarfonów, a użytkownicy w Polsce nie muszą być na nie narażeni. O co dokładnie chodzi? Zgłoszenia użytkowników dotyczą modeli Redmi Note 9, Redmi Note 9S i Redmi Note 9 Pro, za to narzekań nie słychać ze strony posiadaczy Redmi Note 9 Pro Max. W wadliwych egzemplarzach osłona obiektywu po prostu nie zapewnia odpowiedniej szczelności w warunkach zwykłego użytkowania – bo nie mówimy tutaj o przypadkach ekstremalnych. Kurz wdziera się do wnętrza obiektywów i osiada na stałe pod szkłem.

Zobacz: Redmi Note 8 Pro po flashowaniu staje się eleganckim przyciskiem do papieru, czyli #Note8ProBrick

Na te problemy smartfonów Redmi narzekali użytkownicy forum Xda Developers, społeczności Mi Community, a także Reddita. Posiadacze wadliwych Redmi zaczęli też zamieszczać zdjęcia zakurzonych obiektywów w swoich telefonach. Widać na nich większe lub mniejsze skupiska drobin kurzu, zgromadzone na wewnętrznej stronie szkła obiektywu.  

Przedstawiciele Xiaomi w jednym z wątków na Mi Community tłumaczyli to niedokładną kontrolą jakości, a jako rozwiązanie wskazywali wizytę w serwisie.

Zobacz: Redmi Note 9 Pro - genialna bateria i niska cena. Xiaomi wie, co dobre
Zobacz: Test Redmi 8A - tani telefon Xiaomi z wydajną baterią

Xiaomi wyjaśnia i zaleca wizytę w centrum serwisowym

Polski oddział Xiaomi przesłał stanowisko firmy w tej sprawie. Zamieszczamy je poniżej: 

Wszystkie produkty Xiaomi zostały poddane ścisłej kontroli jakości. Jednak pod wpływem użytkowania w różnych warunkach mogą wystąpić niewielkie problemy.

Jesteśmy świadomi, że niewielka grupa użytkowników boryka się z problemem kurzu w smartfonach z serii Redmi Note 9. Bardzo przepraszamy ich za tę niedogodność.

Wszystkim użytkownikom, u których występuje ten problem, zalecamy, by skontaktowali się z centrum serwisowym Xiaomi. Nasza obsługa udzieli wszelkiej pomocy.

Ankieta
15%
2%
22%
6%
54%

Wszystkich głosujących: 482

Źródło ankiety: Smartfony Redmi Note 9 narażone na awarie aparatów. Powoduje je kurz

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Forum Xda Developers

Źródło tekstu: PiunikaWeb, GizChina

Przewiń w dół do następnego wpisu