DAJ CYNK

Redmi Note 8 Pro po flashowaniu staje się eleganckim przyciskiem do papieru, czyli #Note8ProBrick

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje i rozrywka

Interakcje: 133984

Redmi Note 8 Pro to jeden z najgoręcej przyjętych smartfonów Xiaomi. Jak się jednak okazuje, ma on poważną wadę – w tej chwili jest praktycznie niepodatny na modyfikacje i flashowanie. Próby samodzielnego wgrania oprogramowania zazwyczaj powodują, że smartfon zamienia się w przycisk do papieru, czy też inaczej mówiąc – w cegłę. Później trudno go odblokować.  

Zobacz: Smartfony Redmi Note 8 Pro w Polsce. Aparat 64 Mpix za 1099 zł

Po premierze Redmi Note 8 Pro firma była krytykowana za wybór układu MediaTek Helio G90T. O ile sam w sobie procesor zapewnia dobre osiągi, to jednak obawy budził brak wsparcia MediaTeka dla niezależnych programistów. By rozwiać te wątpliwości, firma Xiaomi w kilka dni po premierze opublikowała kod źródłowy dla procesora, pozwalający deweloperom na tworzenie własnych custom ROM-ów, w tym także z czystym Androidem, a także nieoficjalnych odmian MIUI. Co więcej, producent przekazał bezpłatnie 10 egzemplarzy Redmi Note 8 Pro społeczności skupionej wokół portalu XDA Developers, najbardziej znanego miejsca w sieci integrującego niezależnych twórców oprogramowania.

Zobacz: Redmi Note 8 Pro: w jeden dzień sprzedało się 300 tys. egzemplarzy
Zobacz: Redmi Note 8 Pro z układem chłodzenia cieczą: wyniki AnTuTu

Mimo tych zabiegów okazało się, że Redmi Note 8 Pro wciąż jest urządzeniem bardzo nieprzyjaznym dla deweloperów. Próby flashowania menu recovery, wgrywania zmodyfikowanych ROM-ów, a nawet aktualizacji MIUI bardzo często, choć nie zawsze, powodują, że smartfon całkowicie się blokuje, a jego oprogramowanie ulega uszkodzeniu. Można to naprawić, ale tu zaczynają się schody.

Do wgrywania oprogramowania do smartfonów z układami MediaTeka służy program SPFlashTool. To wygodne i sprawdzone narzędzie, którym można przywrócić urządzenie do stanu fabrycznego, jednak w przypadku  Redmi Note 8 Pro jego wykorzystanie wymaga autoryzowanego konta serwisowego Xiaomi. Takie konto mają jednak tylko nieliczne osoby, które oferują możliwość ponownego wgrania działającego oprogramowania, ale odpłatnie. To oczywiście wywołało falę krytyki wobec Xiaomi, a twórcy MIUI z Xiaomi.eu zrezygnowali w ogóle z obsługi Redmi Note 8 Pro.

Zobacz: Xiaomi zapowiada użycie układów Snapdragon 865 i Snapdragon 765G w Xiaomi Mi 10 i Redmi K30. Premiery już niedługo
Zobacz: Redmi Note 8T i Xiaomi Mi Note 10 zadebiutowały w Polsce

Jak na razie producent nie reaguje, a kolejni niezależni twórcy oprogramowania, zachęcani wcześniej przez Xiaomi, boleśnie przekonują się, że wgrywanie własnych ROM-ów do  Redmi Note 8 Pro nie jest dobrym pomysłem. Żeby nakłonić producenta do zmiany polityki i pomocy deweloperom, konta Xiaomi i Redmi na Twitterze zasypywane są prośbami opatrzonymi hasztagiem #Note8ProBrick.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: GizChina

Przewiń w dół do następnego wpisu