DAJ CYNK

Smartfon wywołał pożar w Ciężkowicach

21.08.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4935

Ważne 5

1

W niedzielne, późne popołudnie strażacy z Ciężkowic zostali wezwani do pożaru budynku, który prawdopodobnie został wywołany przez smartfon.



W niedzielne, późne popołudnie strażacy z Ciężkowic zostali wezwani do pożaru budynku, który prawdopodobnie został wywołany przez smartfon.

Jak informuje radiokrakow.pl, do pożaru doszło przy ulicy Potokowej w Ciężkowicach. Został on szybko ugaszony, także przy znacznym udziale właściciela domu. Gdy już było po wszystkim okazało się, że prawdopodobnym źródłem ognia był telefon komórkowy podłączony do ładowarki i leżący w czasie ładowania na krześle obitym łatwopalną gąbką. Choć to tylko wstępne ustalenie, to jest ono wysoce prawdopodobne.

Straż pożarna przy tej okazji przypomina, że telefony komórkowe w trakcie ładowania baterii nagrzewają się, co może powodować zapalenie się obrusów, krzeseł, czy ubrań. W opisanym wyżej przypadku skończyło się na strachu i niewielkich stratach materialnych.

Dziękujemy Michał za informację.

Źródło tekstu: radiokrakow.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~abc
0

2017-08-22 11:25:53

"Straż pożarna przy tej okazji przypomina, że telefony komórkowe w trakcie ładowania baterii nagrzewają się, co może powodować zapalenie się obrusów, krzeseł, czy ubrań. W opisanym wyżej przypadku skończyło się na strachu i niewielkich stratach materialnych." To jakieś żarty?

Odpowiedz

0

2017-08-22 08:33:27

13). no właśnie. Człowiek nie przyzna się do winy, aż mu ją udowodnią...

Odpowiedz

13. ~Romano
1

2017-08-22 08:11:39

Taaa od smartfona? pewnie pet mu spadł stąd ten pożar a co powiedziec miał ?

Odpowiedz

0

2017-08-21 22:28:02

11). montują, montują... najwyraźniej nie zawsze się sprawdza.Poza tym, w tym przypadku nic nie wiemy co się wydarzyło...

Odpowiedz

11. toms
0

2017-08-21 22:11:29

Pytanko, dlaczego producenci nie montują w komorze baterii czujnika temperatury, który by zmniejszał prąd ładowania, po przekroczeniu bezpiecznej wartości temperatury? To takie trudne?

Odpowiedz

10. LuiN
0

2017-08-21 20:30:46

@8, QQQ - trochę nam Mariana poniosło :) Teraz jest Nokia E90 - pierwszy telefon jaki użyczył mi Telepolis.pl na testy... hmm to już 10 lat temu ponad.

Odpowiedz

-1

2017-08-21 19:50:30

Ciekawe, czy był to zachomikowany samsung note 7...

Odpowiedz

8. ~QQQ
1

2017-08-21 19:08:40

I Samsung Galaxy Note 7 na obrazku jako symbol wybuchających telefonów xD

Odpowiedz

7. ~Zbychu
0

2017-08-21 18:08:22

Ludzie, co wy macie za smartfony, że tak się nagrzewają? Podczas grania, to rozumiem, ale podczas ładowania? Ja kładę smartfon na parapecie, podłączam ładowarkę i idę spać. Może mam wziąć urlop i pilnować ładowarkę, telefon czy nie wybuchnie. Jak małe dziecko. To są losowe sytuacje. Wy bujcie się dalej. Nerwica gwarantowana. Hehe.

Odpowiedz

6. ~
3

2017-08-21 17:30:35

Krakowskie media => wiadomo, telefon był winowajcą. A na poważnie: czy kupując drugą baterię lub ładowarkę pokusimy się kupić ją w sklepie marki, np. punkcie Sony, czy jak większość - używamy powerbanka reklamowego, przewodu w stanie rozkładu i podrobionej ładowarki z allegro za 10 zł? Czy zwracamy uwagę na temperaturę otoczenia przy baterii, czy też jak większość - jest nam to obojętne? Grunt to prunt, a ten nie lubi ciepła.

Odpowiedz

0

2017-08-21 17:25:28

@2 wszystkie czyli jakie? Rok temu miałem Sony, teraz mam iPhonea i ani jeden ani drugi nie cierpiał gorączke

Odpowiedz

4. ~
-1

2017-08-21 17:19:28

Ja moje samsungi ładuję wyłącznie ładowarką bezprzewodową podpiętą do laptopa, w związku z tym ładowanie jest małym prądem, nic się nie grzeje i wszystko jest OK. Polecam.

Odpowiedz

3. ~Calm7
-1

2017-08-21 17:11:07

Dobrze że iPhony nie wybuchają:-D

Odpowiedz

2. ~
1

2017-08-21 17:10:13

Myślę , że w tytule powinien być znak zapytania ( ? ) Prawdą jest też , że nic nikogo nie zwalnia od myślenia. Jak na tą chwilę wszystkie smartfony bardzo się grzeją podczas ładowania . Pozostawianie ładującego się telefonu lub pawer banku na łatwo palnym podłożu to duża nieostrożność .

Odpowiedz

1. ~
1

2017-08-21 17:06:58

Mój Samsung Grand Neo leży od prawie roku ciągle na ładowarce 500mAh i jest 2 razy grubszy niż był 3 lata temu - tak spuchła bateria [od roku siedzi w nim numer stacjonarny] i właśnie się jakieś 2 miechy temu zacząłem zastanawiać czy nie zainwestować w nową baterię - teraz po tym artykule będzie to trzeba zrobić ;-)

Odpowiedz