DAJ CYNK

Scansonic IN220BT - cyfrowe radio w stylowej obudowie

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3527

Firma C4i wprowadza na polski rynek niewielki radioodbiornik oferujący olbrzymią funkcjonalność i łączący tradycję z nowoczesnością.Firma C4i wprowadza na polski rynek niewielki radioodbiornik oferujący olbrzymią funkcjonalność i łączący tradycję z nowoczesnością.

Radio Scansonic IN220BT jest produktem duńskiej firmy Dantax A/S, która od lat 70 XX wieku oferuje wysokiej klasy radioodbiorniki oraz kolumny głośnikowe klasy hi-end. IN220BT ma niewielkie rozmiary, ale oferuje dużą funkcjonalność, obejmującą rozgłośnie internetowe, stacje DAB+, radio FM z RDS-em, a także łączność Bluetooth i DLNA.

Oprócz funkcjonalności uwagę przyciąga także wygląd zewnętrzny. Drewniana obudowa pokryta jest błyszczącym lakierem fortepianowym, co nadaje całości nieco elegancji. Na przednim panelu znajduje się podświetlone pokrętło oraz duży i czytelny wyświetlacz LCD, które ułatwiają sterowanie urządzeniem. Możemy także użyć dołączonego pilota.Najważniejszą cechą urządzenia Scansonic IN220BT jest jego multimedialność. Produkt wyposażono w moduł Venice 6.5 z procesorem Chorus 3 firmy Frontier Silicon, jednego z największych na świecie producentów rozwiązań dla radioodbiorników cyfrowych. IN220BT po podłączeniu do internetu daje dostęp do kilkudziesięciu tysięcy stacji radiowych, podcastów i innych transmisji strumieniowych audio oraz możliwość przesyłania i odtwarzania muzyki z dysków sieciowych z wykorzystaniem protokołów DLNA lub UPnP. Wydajny moduł Venice umożliwi strumieniowanie plików radiowych i muzycznych w różnych formatach, w tym AAC, AAC +, MP3, WAV, WMA oraz plików bezstratnych FLAC (w jakości do 44 kHz).

Chociaż, w przeciwieństwie do analogowej telewizji, analogowe radio FM trzyma się bardzo dobrze, Scansonic IN220BT ma wbudowany tuner radia cyfrowego DAB/DAB+, które stopniowo zaczyna w różnych krajach zastępować standard analogowy. Ale bez obaw - tuner FM też tu jest, w dodatku z RDS-em. Radioodbiornika możemy też użyć do słuchania muzyki strumieniowanej przez Bluetooth z takich urządzeń, jak smartfony, tablety i komputery.

Na tylnej ściance obudowy radioodbiornika znajduje się wyjście na słuchawki oraz wejście AUX, dzięki któremu wygodnie podłączymy odtwarzacz mp3, tablet lub smartfon. Obok znajdziemy port USB do odtwarzania plików z pamięci pendrive lub ładowania smartfonów oraz port LAN do podłączenia urządzenia do internetu i sieci LAN. Bez problemu urządzenie podłączymy także do sieci bezprzewodowej dzięki wbudowanemu modułowi łączności WiFi.Scansonic IN220BT może zapamiętać do 10 stacji radiowych, osobno dla każdego z trybów (radio internetowe, DAB i FM). Znajdziemy tu też funkcję budzika, który pozwala ustawić jeden z czterech typów sygnalizacji: buzzer, radio FM, DAB+ lub radio internetowe, z możliwością określenia poziomu głośności. Funkcja Sleep Timer pozwala ustawić czas, po którym urządzenie się wyłączy automatycznie. Do wyboru są interwały czasowe: 15-, 30-, 45-, 60-, 75- i 90-minut.

Radio Scansonic IN220BT jest dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych, czarnym i białym. Objęte 12-miesięczną gwarancją producenta urządzenie wyceniono na 559 zł.

Najważniejsze cechy Scansonic IN220BT:

 • dostęp do kilkudziesięciu tysięcy stacji radia internetowego poprzez sieć WiFi lub LAN,
 • tuner DAB, DAB+ i FM z RDS,
 • głośnik 5 W RMS,
 • przesyłanie dźwięku przez Bluetooth,
 • bezprzewodowa transmisja strumieniowa plików audio przez DLNA,
 • obsługa plików AAC, AAC +, MP3, WAV, WMA oraz FLAC do 44 kHz,
 • współpraca z szeregiem zewnętrznych urządzeń, złącze słuchawkowe, wejście AUX oraz port USB z możliwością ładowania i odtwarzania,
 • rozbudowana funkcja budzika (z drzemką),
 • aplikacja mobilna do sterowania z Androida/iOS,
 • wygodne sterowanie, w tym menu w języku polskim,
 • pilot zdalnego sterowania.


Źródło tekstu: C4i

Przewiń w dół do następnego wpisu