DAJ CYNK

W Samsungu bez zmian. Nadal naśmiewają się z Apple

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Sprzęt

Jeszcze nie opadł kurz po premierze nowych iPhone'ów a już Samsung znalazł okazję do naśmiewania się z Apple. Firma udostępniła serię tweetów, w której pokazuje wyższość swoich produktów.

W środę 7 września odbył się pokaz Apple, podczas którego gigant z Cupertino zaprezentował cztery nowe smartfony z serii iPhone 14. Samsung standardowo nie przepuścił okazji do wytknięcia amerykanom braku innowacji. Koreańskie przedsiębiorstwo zwraca uwagą na niską rozdzielczość w aparatach iPhone'ów 14 oraz na brak wśród nich opcji składanej w stylu Flipa lub Folda.

Zobacz: Koszmar fanów iPhone’a. Nawet sedes ich dręczy

Samsung naśmiewa się z premiery nowych iPhone'ów

Tradycja przytyków ze strony Samsunga w stronę Apple jest prawie tak stara, jak rywalizacja między tymi przedsiębiorstwami na rynku smartfonów. Samsung co roku wytyka Apple brak innowacji, które w telefonach koreańskiego potentata są już od dawna lub wyśmiewa "nowości" iOS, które w urządzeniach z Androidem są już standardem.

Nie inaczej było tym razem. Oficjalne konto Samsunga na Twitterze dodało serię prześmiewczych tweetów, których treść była skierowana w stronę Apple i ich najnowszych smartfonów. Koreański producent wytknął rozdzielczość aparatów w najnowszych iPhone'ach, która wynosi 48 megapikseli. Samsung zauważył, że u nich 108 Mpix pojawiło się już ponad 2 lata i 6 miesięcy temu.

Innym prztyczkiem w nos jest zwrócenie uwagi na brak składanych smartfonów w ofercie Apple. Inne przedsiębiorstwa już od lata rozwijają związane z tym technologie. Koreańczycy śmieją się, że oni po raz pierwszy zaprezentowali składanego smartfona ponad 2 lata i 5 miesięcy temu. 

Warto wspomnieć, że żarty Samsunga nie zawsze dobrze się starzeją. W 2017 roku producent wytknął Apple rezygnację z gniazda Jack 3,5 mm w iPhonie X. Niedługo później Samsung sam zrezygnował z tego złącza w swoich flagowcach.

Zobacz: iPhone 14. Apple pluje Polakom w twarz. U nas najdrożej
Zobacz: Honor X40. Poznaliśmy specyfikację jeszcze przed premierą

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Mr.Mikla / Shutterstock.com

Źródło tekstu: Samsung Mobile US/Twitter

Przewiń w dół do następnego wpisu