DAJ CYNK

Samsung patentuje zwijany smartwatch z aparatem

Marian Szutiak

Sprzęt

Samsung patenty zwijany smartfon z aparatem

Samsung ma już w swojej ofercie składane smartfony, więc przyszła pora na zegarek z elastycznym wyświetlaczem, pozwalającym zwiększyć powierzchnię ekranu. Tak powstał patent na rozwijany smartwatch, w którym jest też aparat fotograficznych.

Serwis LetsGoDigital wygrzebał ciekawy patent, który został opublikowany 9 grudnia 2021 roku. Wniosek w tej sprawie Samsung złożył 2 czerwca tego roku do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). W dokumentacji patentowej opisany jest zegarek Galaxy Watch ze zwijanym wyświetlaczem.

Zobacz: Samsung Galaxy Tab S7 FE może być tańszy o 500 zł
Zobacz: Samsung Galaxy Watch4 Classic LTE – test zegarka. Czy przejście na Wear OS było dobrym pomysłem?

Patent Samsunga dotyczy zegarka, który w domyślnej, kompaktowej formie wygląda jak zwykły zegarek z dwoma połówkami dotykowego wyświetlacza. Te można rozwinąć, powiększając powierzchnię całkowitą ekranu o około 40%. Zwinąć lub rozwinąć wyświetlacz można za pomocą przycisku na boku obudowy zegarka lub za pomocą gestów wykonanych na ekranie.

Samsung Galaxy Watch patent szkice

Pomiędzy połówkami wyświetlacza znajduje się ramka, która mieści obiektyw wbudowanego aparatu fotograficznego. Opcjonalnie może być ich kilka, da się tu również dodać lampę błyskową. Pozwoli to za pomocą smartwatcha zrobić zdjęcie, a także nakręcić film.

Obecnie nie wiadomo czy i kiedy Samsung wykorzysta ten patent do stworzenia urządzenia, które trafi do sprzedaży. Prawdopodobnie wcześniej koreański producent pokaże smartfon ze zwijanym wyświetlaczem.

Zobacz: Huawei patentuje smartfonowy aparat ze zmienną przysłoną
Zobacz: Vivo patentuje smartfon z latającą kamerą

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis, LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu