DAJ CYNK

Galaxy S23 Ultra – poznaliśmy fotograficzny arsenał topowego Samsunga

Marian Szutiak

Sprzęt

Galaxy S23 Ultra – poznaliśmy fotograficzny arsenał topowego Samsunga

Fotograficzne wyposażenie Samsunga Galaxy S23 Ultra to nie tylko główny aparat o rozdzielczości 200 Mpix. Nowy przeciek ujawnił informacje o pozostałych jednostkach.

Samsung Galaxy S23 Ultra będzie miał zaktualizowany, w stosunku do Galaxy S22 Ultra, zestaw aparatów fotograficznych. Największa zmiana dokona się w przypadku głównej jednostki, w której w miejscu matrycy Isocell HM3 108 Mpix zagości zupełnie nowy czujnik Isocell HP2 200 Mpix.

Zobacz: Samsung pokazuje matrycę 200 Mpix. Trafi do Galaxy S23 Ultra

Zmian w fotograficznym arsenale nadchodzącego topowego smartfonu marki Samsung będzie więcej, co potwierdza leaker Ice universe na Twitterze. Aparat ultraszerokokątny nadal będzie miał rozdzielczość 12 Mpix, jednak matrycę Sony IMX563 z Galaxy S22 Ultra zastąpi czujnik Sony IMX564. Duża zmiana zajdzie z przodu. W aparacie do selfie znajdzie się czujnik o rozdzielczości 12 Mpix. W ubiegłorocznym topowym modelu był w tym miejscu aparat z 40-megapikselową matrycą Isocell GH1.

Teleobiektywy, które zapewniają powiększenie optyczne 3X i 10X (czyli takie, jak rok wcześniej), pozostaną przy matrycy Sony IMX754 o rozdzielczości 10 Mpix.

Bardzo jasny wyświetlacz

Kolejna informacja pochodzi od innego leakera, Rolanda Quandta. Opublikował on na Twitterze wpis, z którego wynika, że maksymalna jasność wyświetlacza, którą zaoferują smartfony z nadchodzącej serii Galaxy S23, może wynieść 1750 nitów. Dla porównania, Apple chwali się, że szczytowa jasność panelu w najnowszych iPhone'ach to aż 2000 nitów.

Premiera już za kilka dni

Smartfony z serii Galaxy S23 zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia Unpacked. Odbędzie się ono 1 lutego 2023 roku w San Francisco.

Zobacz: Samsung Galaxy S23. Poznaliśmy specyfikację jeszcze przed premierą
Zobacz: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G – najlepszy smartfon dla mnie (test)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Marian Szutiak / Telepolis.pl

Źródło tekstu: Ice universe / Twitter

Przewiń w dół do następnego wpisu