DAJ CYNK

Samsung Galaxy A9 - cztery aparaty z tyłu obudowy i długi czas pracy

11.10.2018

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4165

Ważne 1

0

Samsung zaprezentował dziś w Mediolanie smartfon Galaxy A9 uzbrojony łącznie w aż 5 aparatów fotograficznych, potężny ekran 6,3 cala oraz akumulator o pojemności 3720 mAh.

Aż 5 aparatów

Jednym z podstawowych zadań nowego Samsunga jest sprostanie każdej fotograficznej sytuacji, w której postawią go użytkownicy telefonu. Stąd z tyłu obudowy znajdziemy aż 4 aparaty:

  1. Główny, z matrycą 24 Mpix i jasnym obiektywem F/1.7
  2. 10 Mpix z dwukrotnym przybliżeniem optycznym (F/2.4)
  3. 8 Mpix z utraszerokokątnym obiektywem (pole widzenia 120 stopni, F/2.4)
  4. 5 Mpix służący do analizy głębi sceny i wykonywania portretów z efektem bokeh (F/2.2).

Ten potężny zestaw uzupełnia przedni aparat 24 Mpix z obiektywem o jasności F/2.0. Pracę z aparatami ułatwia sztuczna inteligencja zaszyta w "optymalizatorze ujęć", który odpowiada za automatyczne wykrywanie scen i dobieranie optymalnych parametrów.

Bogate wnętrze

Galaxy A9 to jednak nie tylko fotograficzna potęga, to też Android 8.0, chipset Snapdragon 660 z ośmiordzeniowym procesorem (4x 2,2 GHz + 4x 1,8 GHz), 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD (do 512 GB) i pojemny akumulator 3720 mAh, zdolny poradzić sobie z apetytem 6,3-calowego ekranu Super AMOLED (1080 x 2220 pikseli).

Trudno narzekać też na łączność, w której producent nie zapomniał o LTE kategorii 9. z agregacją 3 pasm, mamy dwuzakresowe Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 (z ANT+), NFC i GPS wraz z obsługą Galileo, GLONASS oraz BeiDou.

Na potrzeby bezpiecznych płatności mobilnych nie zabrakło czytnika linii papilarnych, a cały ten sprzęt naładujemy za pomocą złącza USB-C.

Koreański design

Bryła urządzenia ma wymiary 162,5 x 77 x 7,8 mm, przy masie 183 gramów. Producent postawił na trzy warianty kolorystyczne: klasyczny Caviar Black, ale i odważniejsze Lemonade Blue oraz Bubblegum Pink. Wzornictwo uszlachetniać ma zakrzywione szkło 3D na tyle obudowy, które dodatkowo poprawia chwyt.

Cena i dostępność

Jak przekazał nam Samsung, model Galaxy A9 będzie dostępny w Polsce od połowy listopada. Cena smartfonu to 599 euro (około 2580 zł).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung Galaxy A9 w katalogu

Źródło tekstu: Samsung, wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~gość
0

2018-10-15 10:48:11 host: 89-64-3(...)ello.pl

Już rzygać się chce tymi smartfonami, czy nie ma innych tematów.

Odpowiedz

13. septum
0

2018-10-14 17:53:51

Booooże jakie t0o jest ohydne! Tył telefoonu wygląda jakby sprzed kilku lat. Oj niech oni lepiej projektanta zmienią.

Odpowiedz

12. Forest150
0

2018-10-13 06:02:07

No Samsung się ceni ostatnimi czasy...

Odpowiedz

11. ~gość
0

2018-10-11 22:34:30 host: user-10(...)rnet.pl

"szkło 3D na tyle obudowy, które dodatkowo poprawia chwyt" mój "musk" chyba nie wyrabia - jak śliskie szkło na tyle obudowy zachodzące dodatkowo dzięki "3d" na jej boki ma poprawiać "chwyt"?

Odpowiedz

1. ~gość
1

2018-10-12 10:21:58 host: host-83(...)c.mm.pl

trzeba używać kciuków, wyższy etap ewolucji...

10. WellDone
0

2018-10-11 16:58:05

Wygląda to karykaturalnie :) Jak to jest, że nowy telefon wychodzi z już na start z systemem rok do tyłu?

Odpowiedz

9. ~gość
0

2018-10-11 14:44:43 host: public-(...)rtel.pl

Jako kolejarz czekam na smartfon z pięcioma aparatami z tyłu - będzie przpominał mi pięciokomorowy semafor ;)

Odpowiedz

8. Bulsky
0

2018-10-11 14:20:03

@sudione ten certyfikat jest i tak o kant tyłka potłuc, do telefonu i tak może dostać się wilgoć, a na reklamacje ze stwierdzeniem ingerencji wilgoci w urządzeniu producent stwierdzi że urządzenie może się rozszczelnić w trakcie normalnego użytkowania i klops

Odpowiedz

0

2018-10-11 18:21:27

No Samsung trochę inaczej podchodzi do tego typu reklamacji. One de facto sprawdzają czy czas zanurzenia i głębokość nie były przekroczone. Ale Apple tak robi. To masz rację.

2. Bulsky
0

2018-10-12 08:35:04

Nie wiem skąd masz taką informacje. Współpracowałem bardzo blisko z autoryzowanym centrum serwisowym które obsługiwało obu producentów. Przy stwierdzeniu ingerencji wilgoci w urządzeniu gwarancja z automatu była odrzucana za każdym razem i nie było znaczenia czy to Apple czy Samsung.

3. Pi0trek
0

2018-10-13 11:32:08

W Sony pod klapką był wskaźnik zalania (normalnie biały, pod wpływem wilgoci zmieniał kolor na czerwony). Telefon wiele razy topiony pod wodą, wskaźnik "zalany" nawet nie wiem kiedy. Jak mi padł dotyk w dolnej części ekranu a wskaźnik był czerwony to wysłałem na gwarancji. Uznana bez żadnego "ale", wymienione wszystko łącznie z obudową na której były drobne ryski

7. sudione
0

2018-10-11 13:27:02

Czy ja dobrze widzę, że ten smartfon nie ma certyfikatu IPxx?:-O

Odpowiedz

6. ~gość
0

2018-10-11 13:19:13 host: 182.253(...)8

Poniższe komentarze porównujące zdjęcia robione przez różne aparaty różnych producentów smartfonów świadczą o braku wiedzy technicznej kto dominuje obecnie na rynku.Jakby producentem smartfona była firma taka jak chociażby 'MyPhone' to bym nie miał wątpliwości , że 4 aparaty przegrają w konfrontacji z 1 aparatem z Google Pixel ale tutaj lepsze będą porównania iPhone Xs Max z tym średniakiem i tak bardzo wygórowanej cenie jak na tą półkę jakim będzie A9.Będzie trochę narywka jak A9 pokona Note 9 pod kątem lepszych zdjęć.

Odpowiedz

5. ~gość
0

2018-10-11 11:48:11 host: staticl(...).net.pl

Dzisiejsza prezentacja Samsunga miała miejsce nie w Mediolanie, ale w stolicy Malezji - Kuala Lumpur.

Odpowiedz

1. msnet
0

2018-10-11 11:50:42

Hmmm. To ciekawe, ponieważ LuiN jest na prezentacji smartfonu w Mediolanie :)

2. ~gość
0

2018-10-11 12:08:48 host: staticl(...).net.pl

Spoko, nie wiedziałem. W takim razie w Malezji też była jeszcze jedna prezentacja bo takową widziałem na streamie. Pozdro!

4. ~gość
0

2018-10-11 11:25:48 host: 0881561(...)anet.pl

Android 8.0, serio?

Odpowiedz

3. Eragon
0

2018-10-11 11:25:06

Pixel 3 - 1 Aparat Samsung A9 - 4 Aparaty I nie zdziwiłbym się gdyby Pixel robił lepsze zdjęcia....

Odpowiedz

2. frasag
0

2018-10-11 11:13:20

Ja bym wolał wyścigi producentów na pojemność baterii, a nie na aparaty.

Odpowiedz

1. frasag
0

2018-10-11 12:24:48

Ale widocznie są kupcy, którzy to "coś" zwane szumnie obiektywem uważają za dodatkową wartość.

2. ~gość
0

2018-10-15 11:07:32 host: user-5-(...)rnet.pl

2.1 a jak nazwiesz to magiczne oczko z tyłu i gdzie powstaja obrazki mędrcze , co proponujesz zatem ?

0

2018-10-11 11:09:06

A gdzie A3 2018? Zaraz im się rok skończy.

Odpowiedz

1. msnet
0

2018-10-11 11:51:48

Zmienią ostatnią cyferkę i będzie jak znalazł na przyszły rok ;)

2. ~gość
0

2018-10-11 17:27:01 host: d151-88(...)pnet.pl

Nie będzie...niestety