DAJ CYNK

Rozkłady jazdy na e-papierze. Testy na przystankach tramwajowych w Warszawie

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4798

W ramach pilotażu, na siedmiu przystankach tramwajowych w Warszawie zostaną zamontowane elektroniczne tablice z rozkładami jazdy, które będą miały wyświetlacze wykonane z e-papieru.

Elektroniczny papier kojarzony dotychczas głównie z czytnikami ebooków będzie testowany przez Tramwaje Warszawskie do informowania o rozkładach jazdy na przystankach. Każda z tablic ma się składać z dwóch ekranów e-papierowych i mieć mechaniczne przyciski, którymi pasażerowie będą mogli nawigować po rozkładzie na konkretne dni i sprawdzać godziny przyjazdów poszczególnych składów.

Zobacz: Xiaomi szykuje konkurenta dla czytnika Kindle. Amazon ma się czego bać?

Na tablicach znajdą się również dodatkowe informacje o kierunku jazdy, prognozowanym czasie przyjazdu kolejnego składu, rodzaju pojazdu (niska lub wysoka podłoga), jak również komunikaty specjalne o awariach i utrudnieniach w ruchu. Na oferty w rozpisanym przetargu Tramwaje Warszawskie czekają do wtorku 4 czerwca. Wykonawcy będą mieć miesiąc na zaprojektowanie tablic i trzy miesiące na ich wdrożenie.

Zobacz: Hulajnogi elektryczne jeżdżą za szybko! Minister infrastruktury chce ograniczyć ich prędkość

Okazuje się, że elektroniczne tablice mogą obniżyć koszty eksploatacji związane z wymianami tradycyjnych papierowych rozkładów. Na niektórych stołecznych trasach zmian trzeba dokonywać nawet kilka razy w miesiącu. Technologia e-papieru w porównaniu do wyświetlaczy stale emitujących światło będzie zdecydowanie bardziej oszczędna energetycznie (prąd pobierany jest wyłącznie podczas zmiany zawartości ekranu).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: transport-publiczny.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu