DAJ CYNK

Realme MagDart: szybkie, magnetyczne ładowanie bezprzewodowe

msnet

Sprzęt

Realme MagDart premiera szybkie magnetyczne ładowanie bezprzewodowe

3 sierpnia 2021 roku odbyła się oficjalna premiera Realme MagDart. Jak chwali się chiński producent, jest to najszybszy na świecie standard bezprzewodowego ładowania dla urządzeń z Androidem.

MagDart to cały ekosystem zbudowany wokół magnetycznego ładowania, stworzony przez Realme i będący szybszą alternatywą dla obecnie dostępnych rozwiązań. Podczas wydarzenia online Magnetic Innovation Event zaprezentowane zostały między innymi dwie ładowarki, koncepcyjny smartfon oraz powerbank.

Zobacz: Xiaomi króluje w Europie. Realme w TOP 5 po spektakularnym wzroście
Zobacz: Realme prezentuje smartfon GT w wersjach Master Edition

Realme Flash – smartfon, który bezprzewodowo naładujesz w godzinę

Flash jest koncepcyjnym smartfonem wyposażonym w akumulator o pojemności 4500 mAh, który z wykorzystaniem dedykowanej ładowarki MagDart 50 W można załadować od 0 do 100% w niecałą godzinę. Tempo magnetycznego ładowania jest więc porównywalne z tym, które oferuje technologia przewodowego ładowania Realme SuperDart.

Realme Flash ładowanie

MagDart 50 W – najszybsza bezprzewodowa ładowarka magnetyczna

MagDart 50 W to superszybka ładowarka, wyposażona w system aktywnego chłodzenia. Jej konstrukcja ma zagwarantować, że tempo ładowania nie spadnie, a samo urządzenie będzie pracować zawsze z optymalną temperaturą. MagDart wykorzystuje obieg powietrza do chłodzenia cewki magnetycznej, a sama płyta główna jest oddzielona od elementów zespołu ładującego.

Realme MagDart 50 W

MagDart 15 W – ładowarka o grubości 3,9 mm

MagDart 15 W to bardziej kompaktowe rozwiązania w nowym ekosystemie ładowania bezprzewodowego. Ładowarka firmy Realme ma zaledwie 3,9 mm grubości, jest więc o 26,4% cieńsza niż ładowarka MagSafe i jednocześnie od niej szybsza. Płytę główną i cewkę zaprojektowano tak, aby mieściły się na dwóch końcach wtyczki i podkładki ładującej. Dzięki separacji obu układów konstrukcja ładowarki jest wyjątkowo smukła, a generowane ciepło jest efektywniej odprowadzane.

Realme MagDart 15 W

Powerbank MagDart 2w1

Dzięki powerbankowi MagDart i specjalnej podstawce ładującej można stworzyć wyjątkowo kompaktową stację ładującą. Urządzenie może pracować w trybie 2w1, gdzie smartfon ładowany jest z powerbanku, w którym energia jest niezależnie uzupełniana w standardzie MagDart, a więc bezprzewodowo. Obudowę urządzenia wykonano z białej wegańskiej skóry oraz aluminium.

Realme MagDart powerbank

Akcesoria ekosystemu MagDart

MagDart Beauty Light to akcesorium przeznaczone do fotografii portretowej, które pozwala lepiej doświetlić scenę. Iluminacja jest przy tym bardziej dyskretna i nastrojowa. Akcesorium wykorzystuje ładowanie zwrotne w systemie MagDart.

Realme MagDart Beauty Light

Kolejnym interesującym dodatkiem do ekosystemu jest MagDart Wallet, dyskretny portfel mocowany do smartfonu, który mieści trzy karty płatnicze. Portfel może dzięki składanej podpórce stabilizować urządzenie w pozycji pionowej.

Realme MagDart Wallet

Dla smartfonu Realme GT stworzone zostało etui MagDart Charging Case, które zapewnia wsteczną kompatybilność flagowca ze standardem MagDart. Etui wyposażone jest w złącze USB-C, a zaszyty w nim moduł ładowania magnetycznego pozwala bezprzewodowo uzupełnić baterię w smartfonie z wykorzystaniem nowych ładowarek MagDart.

Realme MagDart Charging Case

Ekosystem MagDart to kolejna innowacja w portfolio Realme, dedykowana w pierwszej kolejności dla młodych osób nastawionych na technologiczną rewolucję. Celem marki jest upowszechnienie standardu, który sprawi, że bezprzewodowe ładowanie będzie nie tylko komfortowe, ale również szybkie.

Zobacz: Huawei certyfikuje ładowarkę 100 W
Zobacz: Telefon z ładowaniem 160 W? Taki będzie iQOO 8

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Realme

Źródło tekstu: Realme

Przewiń w dół do następnego wpisu