DAJ CYNK

Poco wysyła telefony Poco X2 twórcom custom ROM-ów

Michał Świech

Sprzęt

POCO X2 doczekał się oficjalnej premiery. Smartfon wyróżnia się ekranem 120 Hz, poczwórnym aparatem z matrycą 64 Mpix, szybkim ładowaniem 27 W i bardzo atrakcyjną ceną. Niestety, trudno doszukać się w tym modelu oryginalnych cech – to Redmi K30 4G w nowej odsłonie.

Poco postanowił rozesłać swoje najnowsze telefony twórcom nakładek na Androida. To miły gest w czasach, kiedy kolejni producenci blokują dostęp do swoich bootloaderów.

Niecałe dwa tygodnie temu Poco zaprezentował swój drugi telefon. Na początku Poco był tylko podmarką Xiaomi, teraz stał się całkowicie osobną marką (oczywiście dalej powiązaną z Xiaomi). Na początku lutego do modelu F1 dołączył X2. Telefon ten ma przekątną ekranu 6,67 cala, akumulator o pojemności 4500 mAh i układ 730G. Do kompletu mamy poczwórny aparat główny (64 Mpix, 20 Mpix 2 Mpix i 2 Mpix) i podwójny przedni (20 Mpix + 2 Mpix). Zobaczymy tam tez autorska nakładkę Chińczyków, ale jeśli ktoś woli inną... Poco zachęca by ją zrobił.

Kilkunastu programistów z forum XDA Developers otrzyma od firmy bezpłatne modele Poco X2. To swego rodzaju pójście pod prąd trendom wśród producentów, przypomina się jednak historia Huaweia, który najpierw utrzymywał jak najlepsze stosunki z niezależnymi twórcami nakładek, potem jednak postanowił zablokować swój bootloader. Duża część szczęśliwców z forum XDA to programiści z Indii.

Zobacz POCO X2 oficjalnie zaprezentowany. Nowe wcielenie Redmi K30
Zobacz Aż trzy telefony Pocophone w tym roku

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: xda developers

Przewiń w dół do następnego wpisu