DAJ CYNK

POCO: powstaną też bezprzewodowe słuchawki Earbuds. Tego chcieli fani

Mieszko Zagańczyk

Sprzęt

POCO: powstaną też bezprzewodowe słuchawki Earbuds.

Marka POCO zapytała fanów: „jaki chcecie następny produkt w sprzedaży”? „Chcemy słuchawek bezprzewodowych” – odpowiedzieli.  „W takim razie zabieramy się do roboty” – odrzekła firma. Brzmi jak bajka, ale to czysty marketing.

Zobacz: POCO wydzieli się z Xiaomi jako osobna, niezależna marka

Po formalnym oddzieleniu się od Xiaomi marka POCO (Pocophone) stara się utrzymać pozory niezależności i buduje wokół siebie własną społeczność na podobieństwo Mi Fanów. Dlatego też pod koniec marca na Twitterze POCO pojawiło się skierowane do nich pytanie: jaki następny produkt powinno wydać POCO poza smartfonem? W głosowaniu można było wybrać prawdziwie bezprzewodowe słuchawki typu Earbuds, zwykle słuchawki nauszne, opaskę sportową oraz gamepad

Zobacz: Poco wysyła telefony Poco X2 twórcom custom ROM-ów

Wczoraj przedstawiciele POCO ujawnili wyniki głosowania – słuchawki typu Earbuds uzyskały najwięcej głosów (38%), więc firma, wspierając się hasłem „zawsze słuchamy naszych fanów”, potwierdziła, że takie słuchawki są już w przygotowaniu i wejdą do sprzedaży na rynek Indii. Niezwykle szybka reakcja!

Wszystko to brzmi jak historia z bajki o dobrym producencie – firma pyta się użytkowników, co by chcieli widzieć w sprzedaży i natychmiast to realizuje. Rzeczywistość może okazać się bardziej prozaiczna – obiecywane przez POCO słuchawki raczej na pewno będą przebrandowanym modelem słuchawek Xiaomi lub Redmi, na przykład Xiaomi Mi True Wireless Earbuds. Ostatnie działania POCO pokazują, że marka wciąż kurczowo trzyma się firmy-matki (a zwłaszcza kolejnej jej odnogi - Redmi), a stworzenie osobnego brandu to pozorny ruch wykonany na potrzeby rynku indyjskiego. 

Zobacz: Redmi K30 Pro będzie najtańszym smartfonem z SD865, wyjdzie też jako POCO F2
Zobacz: POCO X2 oficjalnie zaprezentowany. Nowe wcielenie Redmi K30

Ostatnia premiera POCO – smartfon POCO X2 – to po prostu Redmi K30 w nieco zmienionych szatach. Również gorąco oczekiwany przez sympatyków serii Pocophone model POCO F2 wyjdzie – wszystko na to wskazuje – jako przebrandowany Redmi K30 Pro, który miał swoją premierę w drugiej połowie marca. Tym bardziej też nie należy spodziewać się, że POCO TWS Earbuds powstaną jako samodzielnie zaprojektowany i rozwijany produkt. Poza sprawnym marketingiem ta marka nie ma w tej chwili zbyt wiele do zaproponowania, co raczej nie ucieszy tych, którzy czekali na następce popularnego w swoim czasie Pocophone F1.  

Zobacz: Redmi Band – nowa opaska sportowa dla oszczędnych. Dla bardzo oszczędnych
Zobacz: Xiaomi prezentuje nowe słuchawki Mi AirDots 2s z baterią wystarczającą nawet na 24 godziny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: POCO India, Xiaomi

Źródło tekstu: GizmoChina