DAJ CYNK

Pixelbook - pierwszy laptop z Asystentem Google

04.10.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18

Ważne 1

0

Google zaprezentował dzisiaj nowe urządzenie "4 w 1". Pixelbook to konwertowalny laptop z systemem ChromeOS i Asystentem Google na pokładzie.Google zaprezentował dzisiaj nowe urządzenie "4 w 1". Pixelbook to konwertowalny laptop z systemem ChromeOS i Asystentem Google na pokładzie.

Google Pixelbook to urządzenie, które może służyć jako klasyczny laptop, ekran do oglądania filmów, tablet lub czytnik książek, a także ramka do zdjęć. Jest to więc - według Google'a - urządzenie 4 w 1. Pixelbook pracuje pod kontrolą systemu ChromeOS, a wśród zainstalowanego oprogramowania jest Asystent Google.

Pixelbook to urządzenie o grubości 10 mm i ważące 1 kg. Wyświetlacz o rozdzielczości QuadHD ma przekątną o długości 12,3 cala. Wewnątrz zgrabnej obudoway (z podświetlaną klawiaturą) znajdzie się procesor Intel Core i5 lub i7 oraz maksymalnie 16 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności do 512 GB.Wbudowany akumulator ma pozwolić nawet na 10 godzin pracy i można go szybko naładować przez złącze USB-C - 15 minut ładowania powinno wystarczyć na 2 godziny działania.Do laptopa będzie można dokupić rysik, który obsługuje ponad 2000 poziomów nacisku.Pixelbook trafi na rynek 21 października z ceną od 999 dolarów (3656 zł), natomiast cena rysika to 99 dolarów (362 zł). Przedsprzedaż się już rozpoczęła.


Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się