DAJ CYNK

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6436

Przyszłoroczne iPhone'y będą prawdopodobnie wyposażone w port USB Type C zamiast złącza Lightning - donosi serwis DigiTimes.

Przyszłoroczne iPhone'y będą prawdopodobnie wyposażone w port USB Type C zamiast złącza Lightning - donosi serwis DigiTimes.

Jednym z wyróżników smartfonów Apple'a, czyli iPhone'ów, jest posiadanie złącza Lightning. Służy ono do ładowania urządzenia, a także - w nowszych modelach - do podłączania słuchawek. Niekompatybilność z USB-C sprawia, że właściciel iPhone'a nie może pożyczyć ładowarki i przewodu od znajomego ze smartfonem z Androidem, ponieważ bez odpowiedniej przejściówki nie będzie w stanie z tego skorzystać. Jednak, jak donosi serwis DigiTimes, to się może zmienić.

Zgodnie ze źródłami serwisu DigiTimes, Apple przeprojektowuje ładowarki i związany z nimi interfejs dla iPhone'ów i iPadów następnej generacji. Najprawdopodobniej już przyszłoroczna seria iPhone'ów będzie wyposażona w port USB typu C. Jeśli Apple skorzysta z tego typu złącza, to być może w jego ślady pójdą także inni producenci smartfonów, którzy w wielu modelach wciąż stosują microUSB.

Zobacz: Test telefonu Apple iPhone 8 Plus
Zobacz: iOS 11.4 i problemy z akumulatorem
Zobacz: Schematy nowego iPhone'a potwierdzają potrójny aparat
Zobacz: Apple przewiduje o 20% mniejszą sprzedaż nowych iPhone'ów

Źródło tekstu: DigiTimes, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu