DAJ CYNK

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

12.06.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5910

Ważne 5

2

Przyszłoroczne iPhone'y będą prawdopodobnie wyposażone w port USB Type C zamiast złącza Lightning - donosi serwis DigiTimes.

Przyszłoroczne iPhone'y będą prawdopodobnie wyposażone w port USB Type C zamiast złącza Lightning - donosi serwis DigiTimes.

Jednym z wyróżników smartfonów Apple'a, czyli iPhone'ów, jest posiadanie złącza Lightning. Służy ono do ładowania urządzenia, a także - w nowszych modelach - do podłączania słuchawek. Niekompatybilność z USB-C sprawia, że właściciel iPhone'a nie może pożyczyć ładowarki i przewodu od znajomego ze smartfonem z Androidem, ponieważ bez odpowiedniej przejściówki nie będzie w stanie z tego skorzystać. Jednak, jak donosi serwis DigiTimes, to się może zmienić.

Zgodnie ze źródłami serwisu DigiTimes, Apple przeprojektowuje ładowarki i związany z nimi interfejs dla iPhone'ów i iPadów następnej generacji. Najprawdopodobniej już przyszłoroczna seria iPhone'ów będzie wyposażona w port USB typu C. Jeśli Apple skorzysta z tego typu złącza, to być może w jego ślady pójdą także inni producenci smartfonów, którzy w wielu modelach wciąż stosują microUSB.

Zobacz: Test telefonu Apple iPhone 8 Plus
Zobacz: iOS 11.4 i problemy z akumulatorem
Zobacz: Schematy nowego iPhone'a potwierdzają potrójny aparat
Zobacz: Apple przewiduje o 20% mniejszą sprzedaż nowych iPhone'ów

Źródło tekstu: DigiTimes, wł

Komentarze
Zaloguj się
89. ~małgosia
0

2018-06-17 10:50:18

Żeby było iNaczej.

Odpowiedz

88. msnet
-1

2018-06-13 21:58:37

@87, jas niezbedny - tylko po co? Przyszłość to karty e-SIM, które już są stosowane między innymi w zegarku Apple Watch 3 generacji.

Odpowiedz

87. ~jas niezbedny
0

2018-06-13 21:47:18

A może kartę sim jeszcze by troche zmniejszyli. Zastrzegam nazwę pikosim.

Odpowiedz

86. ~aaa79
0

2018-06-13 16:32:47

@79500 lat wstecz jak bym ci powiedział że bedziesz rozmawiał nawet 1000 km z inna osobą albo będzie wokół ciebie można widzieć jakieś osoby poruszajace sie, to byś napewno coś niewłaściwego ze mną zrobił.A może za następne 500 lat już będziesz miał możliwość kontaktu z Najwyższym . Może naukowcy opracują sposoby, które teraz są nie wyobrażalne - jak wtedy 500 lat wstecz

Odpowiedz

85. ~Niezadowolona Niezgodna
-1

2018-06-13 12:06:31

83). Nie. Wystarczy isć do koscioła, to siè dowiesz:-)A tak poza tym, to logiczne jest - takie zycie i wolnosć wyboru.

Odpowiedz

83. wlo
-1

2018-06-13 11:58:14

82 - byłeś tam, że tak autorytatywnie twierdzisz "jak było"?

Odpowiedz

82. ~Niezadowolona Niezgodna
-1

2018-06-13 11:52:50

toms, Ciebie to zaciekawi:nie było w Raju zadnego ,,zatrutego" jabłka:-)To nie Ewa mu dała. Po prostu zaczèli isć we własnym kierunku i byli niegrzeczni.W zasadzie jak mozna winić człowieka, skoro nawet anioły bunt podniosły..?

Odpowiedz

81. toms
0

2018-06-13 11:40:43

79- ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

Odpowiedz

80. ~Niezadowolona Niezgodna
-1

2018-06-13 11:40:32

79). a niby dlaczego? W Kogos złego nie wierzy. O tobie nikt tak nie mòwi, bo nie wierzysz, tak?

Odpowiedz

79. ~
0

2018-06-13 11:30:43

78, aaa, to ty jeszcze w panbócka wierzysz? No to objawiłeś się jako przygłup w pełnej krasie.

Odpowiedz

78. toms
2

2018-06-13 10:59:47

wlo - jeśli Pan Bóg jest na pierwszym miejscu, to reszta będzie na właściwym. Ale to co napisałeś - jak najbardziej! No i kochającą żonę, niezależnie od małżeńskiego stażu.... :-)

Odpowiedz

77. wlo
1

2018-06-13 10:53:54

toms - ja bym dodał - szczęśliwe i zdrowe dzieci... Niezależnie w jakim sa aktualnie wieku ;-)

Odpowiedz

76. wlo
0

2018-06-13 10:52:45

72 - ciekawe... Ciekawsze tym bardziej, ze już news na ten temat był - o to mocno komentowany! Tu - na Telepolis ;-)

Odpowiedz

75. toms
0

2018-06-13 10:52:37

wlo - to prawda. Lubię jednak mieć w pełni naładowaną baterię, trochę na kasy koncie i pełny bak. Nie mówiąc o zdrowiu. Wtedy jest komfort. :-)

Odpowiedz

74. wlo
0

2018-06-13 10:48:07

toms - kiedyś to nie było tego problemu. Kiedyś telefonu nie musiałem ładować przez kilka dni ;-)

Odpowiedz