DAJ CYNK

Orange wyłącza VoLTE i Wi-Fi Calling w smartfonach Xiaomi. To tymczasowe rozwiązanie

04.04.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 17938

Ważne 1

0

Posiadacze smartfonów Xiaomi, którzy mają numer w Orange lub nju mobile, od pewnego czasu nie mogą korzystać z usługi VoLTE i Wi-Fi Calling. Wiemy już jaka jest tego przyczyna.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego Orange, smartfony Xiaomi obsługiwały obie technologie bazując na własnym, sprzętowym wyposażeniu. Oznacza to, że skoro sieć oferowała takie usługi, a smartfon je obsługiwał, to siłą rzeczy klienci mogli z nich korzystać.

Ze względu na to, że smartfony Xiaomi nie mają oprogramowania przystosowanego do obsługi VoLTE i Wi-Fi Calling w konkretnej sieci Orange, klienci zaczęli mieć problemy z ich działaniem. Pojawiały się kłopoty w realizacji połączeń oraz nieprawidłowe naliczenia w bilingu rozmów. Ze względu na to podjęto decyzję o czasowym wyłączenie obu usług.

Zobacz: Redmi Note 7 - test dobrze wyposażonego smartfonu firmy Xiaomi, który nie zrujnuje naszych finansów

Wojciech Jabczyński zaznacza, że Orange planuje wraz z Xiaomi przeprowadzenie testów oraz przystosowanie smartfonów chińskiego producenta do prawidłowej obsługi usług VoLTE i Wi-Fi Calling.

Zobacz: W ciągu miesiąca na rynek trafiło milion smartfonów Xiaomi Mi 9 i pół miliona Mi 9 SE

Warto pamiętać, że usługi są przypisane nie do smartfonu, a do konkretnego numeru. Dlatego też jeśli w przypadku zmiany smartfonu na inny nadal nie będą działać, to niezbędny będzie kontakt z Biurem Obsługi w celu ich aktywacji.

Zobacz: W lutym najszybszy Internet mobilny był w Orange i T-Mobile. Tak wynika z najnowszego raportu RfBenchmark

Komentarze
Zaloguj się