DAJ CYNK

OnePlus chce robić mniejsze smaratfony

17.12.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3028

Ważne 1

0


OnePlus Mini? Lite? Compact? Firma chciałaby stworzyć mały smartfon, ale jak przekonuje jej prezes, obecnie nie jest to możliwe.

Czytając komentarze na TELEPOLIS już od dawna wiemy, że 4,5 - 5-calowy smartfon z flagową specyfikacją byłby bezkonkurencyjny i pobiłby wszelkie rekordy sprzedaży. Tego typu zdania słyszymy już wręcz od lat. Jak się okazuje, podobnego zdania jest OnePlus.

Jak powiedział prezes firmy Pete Lau, OnePlus chce stworzyć mniejszy smartfon, ale... nie może:

Jeśli uda nam się rozwiązać problem z akumulatorem, zdecydowanie zrobimy mniejszy (smartfon). Widzę duże zapotrzebowanie na tego typu urządzenie. Ale patrząc na branżę, technologia związana z akumulatorami nie zmienia się od lat.

Z jednej strony, coś w tym jest. Z drugiej strony, coś tu nie gra. W końcu choćby Xperie z serii Compact zawsze potrafiły zapewnić dobre czasy działania na pojedynczym ładowaniu. Dodatkowo producenci co chwila mówią nam o gigantycznym spadku zapotrzebowania na energię nowych procesorów, która obecnie są już tak energooszczędne, że prawie same się ładują. I nagle słyszymy, że zrobienie małego smartfonu nie jest możliwe, bo trzeba go jakoś zasilać.

Snapdragon 850 oficjalnie zaprezentowany
OnePlus 6T McLaren Edition oficjalnie zaprezentowany. Nie jest najtaniej, ale bardzo drogo też nie
OnePlus debiutuje na rynku Amerykańskim. A co z niechęcią do chińskich producentów?

Źródło tekstu: pcmag; wł

Komentarze
Zaloguj się