DAJ CYNK

Nowy MediaTek będzie równie wydajny co Snapdragon 865

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5354

Wygląda na to, że MediaTek staje się coraz groźniejszym rywalem dla Qualcommu nie tylko w segmencie budżetowych smarfonów. Tak mówi benchmark nadchodzącego układu firmy z Tajwanu.

Królem na rynku ogólnodostępnych układów mobilnych jest amerykański Qualcomm, jednak ostatnio coraz wyraźniejsza staje się konkurencja. W segmencie flagowych układów wyzwanie Snapdragonom rzuca właśnie Samsung ze swoim Exynosem 2100. W sektorze układów budżetowych producenci chętnie sięgają natomiast po układy MediaTeka. Firma z Republiki Chińskiej ma jednak ochotę na dołączenie do walki także o tą najbardziej dochodową część rynku. Seria Dimensity została bardzo dobrze przyjęta i pozwoliła MediaTekowi zająć miejsce wśród wyższej części średniopółkowców.

Tajwańczycy mierzą jednak wyżej i pracują nad układem jeszcze lepszym niż Dimensity 1000+. Najnowszy benchmark Geekbench mówi, że nadchodzący układ będzie miał 886 punktów w teście jednego rdzenia oraz 2874 punkty w teście wielu rdzeni. W obu przypadkach to więcej niż Dimensity 1000+. Nowy układ osiąga poziom Snapdragona 865 - OnePlus 8 z tym układem miał bowiem właśnie 886 punktów w teście jednego rdzenia. Nieco lepiej spisał się on jednak w teście wielu rdzeni - 3104 punkty.

Zobacz: MediaTek szykuje układ jeszcze lepszy niż Dimensity 1000+
Zobacz: Oppo Reno5 5G będą miały zarówno Snapdragony, jak i MediaTeki

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gizmochina, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu