DAJ CYNK

Nokia Mobile pokazała "najbardziej wyczekiwane" smartfony - to Nokia 5.1 Plus i 6.1 Plus

21.08.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2212

Ważne 0

0

Trzymaliśmy kciuki za dzisiejszy debiut Nokii 9. Dostaliśmy indyjską premierę Nokii 6.1 Plus i światową Nokii 5.1 Plus. To według Nokii Mobile były "najbardziej wyczekiwane smartfony". Nie wiemy jednak przez kogo.



Trzymaliśmy kciuki za dzisiejszy debiut Nokii 9. Dostaliśmy indyjską premierę Nokii 6.1 Plus i światową Nokii 5.1 Plus. To według Nokii Mobile były "najbardziej wyczekiwane smartfony". Nie wiemy jednak przez kogo.

W Indiach zadebiutowała Nokia 6.1 Plus jest sprzętowo identyczna do swojego chińskiego odpowiednika, czyli Nokii X6, ale ma nowszą wersję systemu operacyjnego. Tu prosto z pudełka mamy Androida 8.1 Oreo, natomiast sam telefon należy do programu Android One. Różnica jest też w liczbie wariantów różniących się pojemnością pamięci. Nokia X6 występuje w różnych konfiguracjach, natomiast Nokia 6.1 Plus tylko w jednej - z 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wbudowanej.



Dla nas ciekawsza jest jednak ta druga premiera. Doszło bowiem do światowego debiutu Nokii 5.1 Plus. To model znany w Chinach jako Nokia X5 (2018). Różni się od wersji 6.1 Plus układem oraz pamięcią RAM. Tutaj mamy bowiem MediaTeka Helio P60 i 3 GB RAM, Nokia 6.1 Plus ma natomiast Snapdragona 636. Inne różnice dotyczą m.in. wyświetlacza. Zamiast FullHD+, mamy tu HD+. Ten model również należy do programu Android One.

Już niedługo możemy się spodziewać europejskiego debiutu obu modeli.

A co z Nokią 9? Zdanie "najbardziej wyczekiwany smartfon" sugerowało właśnie ten telefon. To tak samo jakby Samsung po takiej reklamie zamiast Galaxy Note9 pokazał Galaxy J7. A szkoda. To moja tysięczna wiadomość na tym portalu i chciałem napisać o debiucie Nokii 9. Cóż, z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że tego modelu już nie zobaczymy. Obym się jednak tutaj mylił.



Zobacz: Nokia X5 oficjalnie zaprezentowana
Zobacz: Nokia X6 trafi na światowe rynki jako Nokia 6.1 Plus

Źródło tekstu: Nokia Mobile India, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. YyyYyy
0

2018-08-22 09:47:35

@14. poniewaz?

Odpowiedz

14. ~
0

2018-08-22 06:59:02

@2, Nokia powinna jak najszybciej zaprzestać używania jakichkolwiek mediateków ;)

Odpowiedz

13. ~miro
0

2018-08-21 21:21:15

Badziewia z nadgryzionymi głupkowatymi ekranami, to tak ja by w pokoju dodatkowo był szyb kominowy, który zabiera wolną przestrzeń, nie mogę patrzeć już na te ekrany z wcięciami!

Odpowiedz

12. ~pabloki
0

2018-08-21 14:54:40

10 miałem ocenę 7. 649 jest 100% . teraz pomatematykuj. pomyśł gdzie popełniłes bład.

Odpowiedz

11. ~gacek
0

2018-08-21 14:44:39

Biere ten szajs i dam w prezencie witoldowi z play.

Odpowiedz

10. ~MQ
0

2018-08-21 14:33:04

@6: co miałeś z matematyki?

Odpowiedz

9. ~Ja wiem, że nic nie wiem.
0

2018-08-21 14:26:58

Właściwie Nokia nie minęła się z prawdą. Te telefony są z półek najbardziej popularnych - czyli najwięcej osób wyczekuje na premiery tychże. Flagowcami interesuje się garstka geeków i druga garstka chętnych. Również myślałem, że będzie to w końcu Nokia 9, ale biorąc pod uwagę, że za chwilę będzie nowy procesor, to byłoby mimo wszystko dziwnym posunięciem pokazanie flagowca w odchodzącym procesorem...

Odpowiedz

8. YyyYyy
0

2018-08-21 14:17:34

@6 pabloki, nie do konca, przypmne, ze Nokia 6 na poczatku rowniez kosztowala 1200zl. Nokia 6.1 oplaca sie kupic za ~800zl, to jest Nokia 6 z usunietymi wadami swego poprzednika (glownie lepszy procesor), zachowujac slowko Premium. Natomiast Nokia 5.1 i 3.1 to sa juz urzadzenia nizszej klasy z tanszym procesorem lecz zachowuja gigantyczna zalete calej serii - wsparcie. Jak dla mnie moga tam montowac nawet Spreadtrum/''y byle nie skapili RAMu i zapewnili wsparcie takie jak obecnie. Wowczas kupujesz sobie telefon raz, wydajesz na niego nieco wiecej lecz dzieki wiekszej niz obecnie potrzebna ilosci RAMu oraz gwarantowanemu wsparciu mozesz go spokojnie uzywac przez ~3 lata majac aktualny system i zalatane dziury. W rozrachunku wychodzi to taniej niz bys kupowal co roku nowy telefon u (tfu!) /''konkurencji/''.

Odpowiedz

0

2018-08-21 14:11:49

Czekam na dobrą Nokię, proszę jednak bez szczerby.

Odpowiedz

6. ~pabloki
0

2018-08-21 14:01:09

może i najbardziej wyczekiwane , ale ta cena ... kilkadziesiąt % wyzsza od poprzednich edycji modelu.nokia 6 =649 zł. nokia 6.1 =1099zl. ponad 65 % więcej niż nokia 6.to sa HMDokie .zobaczyli że lud tępy ( badania dowodzą) to nowe modele hen do góry. lud kupi , przecież jest znaczek.

Odpowiedz

5. YyyYyy
0

2018-08-21 13:22:07

No coz, o wszystkim zadecyduje polityka cenowa. Niestety, ale ceny modeli 5.1, 3.1 przy ich konfiguracji (pije tu glownie do jedynie 2GB RAM) nie nastrajaja pozytywnie. Szczerze mowiac wiazalem ogromne nadzieje z modelami 5.1 oraz 3.1 jako potencjalne hity sprzedazowe w Polsce - telefon z 3GB RAM na tanim MediaTek/''u w rozsadnej cenie. Okazalo sie, ze sprowadzili do nas tylko wersje 2GB RAM w cenie modelu 4GB RAM. Nie jest wiec chyba wielka niespodzianka, ze szalu nie ma ...

Odpowiedz

4. ~hgfv
0

2018-08-21 13:10:42

Jaka znowu Nokie Mobile???????? Raczej HMD Global.

Odpowiedz

3. ~
0

2018-08-21 13:02:08

Żal, że WP zabrnął w ślepą uliczkę. Topowe lumie (pomijając 950) to najlepiej wykonane modele nokii od początku istnienia firmy + innowacyjne technologie (aparaty w 920 i 1020), ekran clear black, obsługa ekranów w rękawiczkach, itd. HMD nie ma pomysłu na zaistnienie wśród najlepszych.

Odpowiedz

0

2018-08-21 12:38:20

No no 5.1 plus Mediatek P60, czy całkiem żwawe CPU, ciekaw jestem ceny.Do niższych Noki mógłby HMD wkładać mediateki P22/P23/P25/P30, a nie te MT6737/MT6750

Odpowiedz

1. ~Marcin
0

2018-08-21 12:36:39

Czekałem tak długo na prezentacje Noki 9 a tu lipa , zawiodłem się.

Odpowiedz