DAJ CYNK

Nokia 3.4 w wynikach Geekbench, są też nowe rendery

Dodane przez: Xyrcon

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2309

Nokia 3.4 i starsze Nokie 3.x

W wynikach testu Geekbench pojawiła się Nokia 3.4. Dzięki temu wiemy nieco więcej o jej specyfikacji. Niedrogi telefon będzie miał procesor firmy Qualcomm, a nie MediaTek, jak wcześniej przypuszczaliśmy.

Nokia 3.4 jest znana także jako Doctor Strange, jako że wszystkie Nokie 3 noszą imiona bohaterów z uniwersum Marvela. Nie wiemy jeszcze, kiedy pojawi się na rynku. Wcześniejsze plotki mówiły o premierze podczas targów IFA, ale to wydarzenie zostało rozłożone na mniejsze konferencje online i na razie nie ma informacji o planach HMD Global. Wciąż aktualna jest zapowiedź Nokii 5.3 i dwóch tańszych modeli.

Z wyników w teście Geekbench wiemy za to, że Nokia Doctor Strange  będzie miała procesor Qualcomm Snapdragon. Który? Układ został opisany jako:

ARM implementer 81 architecture 8 variant 10 part 2048 revision 2

i ma zegar o częstotliwości 1804 MHz. To oznacza, że mamy do czynienia ze Snapdragonem „Bengal”, czyli 460 lub 662. Prawdopodobnie to ten pierwszy – wskazują na to wyniki bardzo podobne do innych telefonów ze Snapdragonem 460. Do tego dostaniemy 3 GB RAM-u i Androida 10. HMD Global dba o szybkie łatki dla swoich telefonów, możemy więc liczyć na kolejne wersje systemu.

Nokia 3.4 w Geekbench

Telefon został przetestowany w ostatnich dniach sierpnia 2020, jest jednak jeszcze jeden powód, by o nim wspomnieć. Evan Blass na Twitterze udostępnił wysokiej jakości render nowej Nokii. Powyżej możesz zobaczyć, jak prezentuje się w porównaniu do swojego starszego rodzeństwa. HMD Global bardzo odważnie zmienia wzornictwo tej serii, ale efekty nie są wcale złe. Nie wiemy niestety, z jakiego materiału zostanie wykonana obudowa.

Zobacz: Nokia 3.4 - render i specyfikacja trafiają do sieci
Zobacz: Nokia szykuje słuchawki Power Earbuds Lite
Zobacz: Nokia 2.1 otrzymuje Androida 10

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Evan Blass (@evleaks)

Źródło tekstu: Geekbench, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu