DAJ CYNK

Nokia 10 - ta, której imienia nie wolno wymawiać

Michał Świech

Sprzęt

Nokia 7.3

Wyciekł wewnętrzny dokument HMD Global. Wspomina on o rzeczach, o których pod żadnym pozorem pracownicy firmy mówić nie mogą. No to my powiemy.

HMD Global to firma, która wskrzesiła smartfonową Nokię. Fińskie przedsiębiorstwo ma zresztą dość spore związki z tą bardziej znaną Nokią. Siedziba producenta mieści się na terenach Nokii, a firmę tworzyli w dużej części dawni pracownicy dawnego króla telefonów. HMD idzie bardzo dobrze w segmencie klasycznych telefonów, na rynku smartfonów po świetnym starcie nadszedł czas zadyszki. Nowa Nokia jednak utrzymuje się na powierzchni, a jej znakiem rozpoznawczym są szybkie aktualizacje i długie wsparcie. Jaka jednak przyszłość czeka fińską firmę? Jesteśmy w stanie powiedzieć trochę na ten temat. Wyciekł bowiem dokument HMD Global mówiący sporo na temat przyszłości marki. O ile długofalowym planem jest oczywiście dołączenie do światowej czołówki, to bardziej przyziemnym celem jest ścisła współpraca z Google i reklamowanie swoich wyrobów jako Pikseli na każdą półkę cenową.

HMD Global nie zamierza wycofywać się z programu Android One. Nie zaskakuje to tym bardziej, jak przypomnimy sobie, że niedawno Google zainwestował właśnie w HMD Global. Finowie będą się starali też nie porównywać się bezpośrednio do konkurentów, a na liście kluczowych rynków znalazły się takie państwa jak Chiny, Rosja, USA, Indie, Niemcy, Meksyk, Indonezja, RPA i Wielka Brytania. Ciekawostką jest też fakt, że HMD Global szykuje całkowicie nowego flagowca, jakim będzie Nokia 10. Pracownicy producenta dostali całkowity zakaz mówienia na temat nadchodzącego smartfonu, a HMD Global zamierza nie dopuścić do żadnego przecieku. Plan niedopuszczenia do przecieku udał się mniej więcej tak samo jak terminowe zaprezentowanie Nokii 9 i Nokii 9.3.

Zobacz: Nokia znowu została liderem rankingu aktualizacji oprogramowania oraz zabezpieczeń smartfonów
Zobacz: Nokia 215 4G i Nokia 225 4G wychodzą poza Chiny

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: nokiamob

Przewiń w dół do następnego wpisu