DAJ CYNK

Morawiecki: 20 mld zł fikcyjnego eksportu elektroniki

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6615

Jak oszacowało Ministerstwo Finansów, wartość fikcyjnego eksportu elektroniki, takiej jak telefony, tablety czy dyski twarde, w ciągu 2,5 roku wyniosła 20 mld zł.Jak oszacowało Ministerstwo Finansów, wartość fikcyjnego eksportu elektroniki, takiej jak telefony, tablety czy dyski twarde, w ciągu 2,5 roku wyniosła 20 mld zł.

Mafia VAT-owska polega na tym, że poprzez wianuszek firm, fikcyjnych, które tak naprawdę nie istnieją i nie prowadzą działalności gospodarczej, jeden z ostatnich wyprowadza towar za granicę, po to, żeby odebrać sobie VAT. Ale co to znaczy, że wyprowadza towar, którego nie wyprowadza, bo sprzedaje w kraju te telefony komórkowe bez VAT-u? Właśnie to oznacza, że tego eksportu tak naprawdę nie było - wyjaśnia proceder Polskiej Agencji Prasowej wicepremier, Mateusz Morawiecki.

Jak dodał Morawiecki, szacowane 20 mld zł to nie spekulacje, lecz "bardzo proste, empiryczne, matematyczne dane". Roczny fikcyjny eksport produktów ze wszystkich segmentów rynku oszacowano na 30 mld zł.

Źródło tekstu: PAP

Przewiń w dół do następnego wpisu