DAJ CYNK

LG chce być jak Huawei? Seria G zmieni numerację

11.07.2019

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6377

Ważne 0

0

Firma LG zarejestrowała cztery nowe znaki towarowe. To sugeruje, że w kolejnych latach smartfony z serii G będą miały dwucyfrowe oznaczenia. Podobnie jak seria V oraz flagowe modele Huaweia.

LG w swoich dwóch flagowych seriach smartfonów stosuje zupełnie inną numerację. Podczas gdy w serii G numery są zwiększane o jeden, tak w serii V zwiększają się od razu o 10. Stąd obecnie mamy na rynku LG G8(S) oraz V50, oba z dopiskiem ThinQ.

Zobacz: LG G8S ThinQ już oficjalnie w Polsce

Jeszcze w przyszłym roku na rynek powinien trafić klasyczny LG G9 ThinQ, ale już w kolejnych latach numeracja może przeskakiwać o 10 - G10, G20, G30 oraz G40. Takie nazwy firma LG zarejestrowała w koreańskim Urzędzie Własności Intelektualnej. Nie wiadomo, czy dalej przy numerach będzie pojawiać się dopisek ThinQ.

Zobacz: LG G8s w Play z promocją na start

Patrząc na doświadczenia rynku, przejście na dwucyfrowe oznaczenia sprawdziło się w przypadku Huaweia i popularność smartfonów Chińczyków dopiero wtedy mocno wystrzeliła. Z kolei HTC postanowił pójść w modele U11 oraz U12 i wiemy jak to się skończyło. Pozostaje więc pytanie - co na to Samsung? Za rok zobaczymy Galaxy S11, czy S20? W przypadku Apple'a ciężko spekulować, bo równie dobrze firma może nam zaoferować iPhone'a XI, XX, 20, jak i Nowego iPhone'a bez żadnego oznaczenia.

Zobacz: Ultrabooki LG Gram wchodzą do Polski. W sprzedaży dostępne trzy modele

 

Źródło tekstu: letsgodigital; wł

Komentarze
Zaloguj się