DAJ CYNK

LG Rollable. Oto jak może wyglądać nowy smartfon LG z elastycznym ekranem

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5478

LG Rollable – tak nazywa się planowany na przyszły rok smartfon LG z elastycznym, zwijanym erlanem. Koreański producent zarejestrował tę nazwę w europejskim biurze patentowym.

Doniesienia o podobnym projekcie LG pojawiały się już wcześniej, bo już półtora roku temu firma zarejestrowała podobne nazwy LG The Roll, LG Double Roll, LG Dual Roll, LG Bi-Roll i LG Roll Canvas. Żaden z takich modeli ostatecznie nie powstał, jednak najwyraźniej producent wrócił do tych planów. W europejskim biurze patentowym EUIPO zarejestrowana została nowa nazwa LG Rollable, czemu towarzyszy krótki opis.

Zobacz: LG w marcu pokaże rozwijany telefon

LG Rollable

W opisie zgłoszenia LG Rollable przypisany został do kategorii 9, w której znajdują się m.in. smartfony, cyfrowe telefony komórkowe, elektroniczny pisak do ekranów, słuchawki do smartfonów, smartfony noszone, a nawet smartwatche. Jest to tak szeroki zakres kategorii, że trudno na tej podstawie wysnuć miarodajne wnioski, czy będzie, a czym nie LG Rollable.

Zobacz: LG Wing do kupienia w Polsce z atrakcyjnymi prezentami

Serwis LetsGoDigital, który dotarł do tego wniosku patentowego i wykonał na jego podstawie zamieszczone tutaj wizualizacje, sugeruje, że LG będzie miał elastyczną formę i będzie można go obsługiwać rysikiem. Prawdopodobnie chodzi też o taką konstrukcję, w której ekran będzie rozwijał się lub chował do wnętrza rozsuwanej w bok obudowy.

Z poprzednich doniesień na ten temat wynika, że smartfon LG z elastycznym, zwijanym ekranem ma wejść na rynek w 2021 roku. LG może zaprezentować ten model już w marcu. Może wyglądać tak jak na grafikach stworzonych przez LetsGoDigital, chociaż oczywiście należy pamiętać, że to tylko śmiała wizja artysty, a nie oficjalny render. 

Zobacz: LG K92 5G zaprezentowany. To kolejne niedrogi telefon obsługujący sieci najnowszej generacji
Zobacz: LG Q52 debiutuje w Korei, pojawi się też w Europie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: LetsGoDigital

Źródło tekstu: LetsGoDigital

Przewiń w dół do następnego wpisu